Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Nehodovost, ublížení na zdraví, pátrání,…  

Během včerejšího dne přijali policisté na okrese Ústí nad Orlicí devět nových trestních oznámení převážně majetkového charakteru. Zabývali se také 25 přestupky, jedenáct z nich bylo v dopravě. Na řidiče se zaměřili policisté především v Lanškrouně, kde bylo za drobné prohřešky pokutováno devět řidičů. I přesto, že na správné osvětlení vozidel na těchto stránkách velmi často upozorňujeme, bývá zvolení nesprávného osvětlení stále velkým nešvarem. Řidiči ale také zapomínají na povinnost používat bezpečnostní pásy.

Včera vyjížděli policisté ústecké nehodovky ke dvěma dopravním nehodám. Ani při jedné z nich nebyl nikdo zraněn. Od nehody, která se stala krátce před sedmnáctou hodinou mezi Vysokým Mýtem a Hrušovou, ale viník ujel. Policisté nyní po řidiči náklaďáku, který najel částečně do protisměru a poškodil protijedoucímu dodávkovému vozidlu zpětné zrcátko, pátrají.

Lanškrounští policisté se zabývají případem 37letého muže. Ten se počátkem září rozhodl řešit sousedské problémy v jedné z vesnic poblíž Lanškrouna po svém. Napadl svého souseda. A nejenom slovně. Rána do obličeje si vyžádala lékařské ošetření a následnou pracovní neschopnost. Rozčilenému muži nyní hrozí obvinění z trestného činu ublížení na zdraví.

Po dvou měsících zjistila žena z České Třebové, že jí v peněžence chybí platební karta. Jenomže u platební karty měla přiložený i PIN. Toho neznámý zloděj využil a při čtyřech výběrech ztenčil majitelce účet o třicet tisíc korun.

Včera také policisté vyhlašovali celostátní pátrání po odcizených registračních značkách. Ty v minulých dnech odcizil neznámý nenechavec z vozidla zaparkovaného u garáží místní firmy ve Vysokém Mýtě.

Navečer využil v České Třebové nepozornosti jedné ze zákaznic místního supermarketu neznámý lapka. V době, kdy žena vybírala zboží, jí z nákupního vozíku sebral peněženku se 420 korunami. V portmonce naštěstí nebyly doklady ani platební karta. Vzhledem ke způsobené škodě šetří policisté případ jako přestupek proti majetku.
nprap. Eva Sichrová
15. září 2009
 

vytisknout  e-mailem