Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Ukradená kola, podvodníci, přestupky 

O minulém víkendu lidé nakupovali. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Na nákup elektronického zboží v České Třebové si sedmačtyřicetiletý muž zapůjčil finanční hotovost necelých 25 tisíc korun. Na to, že se jedná o podvodníka s falešnými údaji o příjmech, přišla poškozená firma pozdě. V Ústí nad Orlicí zas třiapadesátiletý muž vědomě zatajil své finanční závazky a půjčil si na zakoupení elektroniky přes čtyřiačtyřicet tisíc korun. Oběma mužům hrozí za jejich jednání trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti, nebo peněžitý trest.

V úterý přišla na Obvodní oddělení PČR v Chocni podat trestní oznámení pětadvacetiletá žena z Chocně. Té, už rok neplatí sedmadvacetiletý muž z Karviné výživné na jejich tříletého syna. Dlužná částka už sahá k patnácti tisícům korun. Za policisty do Žamberka přišla se stejným problémem devětatřicetiletá žena. Na syna si neplní vyživovací povinnost už od počátku roku 2008 šestačtyřicetiletý muž z Pardubic. Ženě by měl zaplatit částku pětatřicet tisíc korun. Případy se policisté zabývají.

V Lanškrouně řádil z pondělí na úterý zloděj. Osmašedesátileté ženě z Lanškrouna zmizelo několik slepic. A nejenom to. Neznámý pachatel jí poškodil ještě plot. Předběžná výše škody přesahuje dva tisíce korun. Případ je šetřen jako přestupek proti majetku a občanskému soužití.

Případů odcizených kol stále přibývá. Ze stojanu na jízdní kola na Lanškrounsku zmizelo kolo v hodnotě tisícikoruny. Dívka si u bicyklu uzamkla přední kolo do stojanu. To, tam také zůstalo. Zbytek kola ale už nenašla. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli peněžitý trest.

Policisté z Králík prošetřují anonymní oznámení o krádeži švestek. Vyjet na místo a zjistit, zda jsou údaje uvedené anonymem pravdivé, se museli včera přesvědčit policisté. Majitel na uvedené adrese nebyl zastižen, ale případem se policisté i nadále zabývají.

S neplatnou technickou se včera v odpoledních hodinách po náměstí v Letohradě projížděl teprve osmnáctiletý řidič golfu. Kontrola vozidla zn. VW Golf ho stála blokovou pokutu.

Na Choceňsku zmizela kola z vozidla. Zaparkované vozidlo zn. Renault Laguna se stalo terčem zloděje. Ten si odnesl, co se mu hodilo. Čtyři kusy kol, za které tam nechal ojeté a staré, a páté náhradní. Čtyřiatřicetiletému muži neznámý pachatel způsobil škodu do pěti tisíc korun. Případ policisté šetří.
por. Bc. Iveta Lehká
16. září 2009

 

vytisknout  e-mailem