Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Kontroly řidičů, odcizený mobil 

Včera lidé volali na linku tísňového volání 158 osmatřicetkrát. Ale jen v sedmi případech řešili konkrétní problém.

Policisté se během včerejší služby zaměřili na kontroly vozidel a potrestali bezmála dvě desítky řidičů i spolujezdců.
V Králíkách jeden řidič porušil dopravní značení a vjel do pěší zóny, kde si i zaparkoval. Policisty byl potrestán tisícikorunou. V Červené Vodě se zas policisté zaměřili na dodržování dopravního značení o používání zimní výbavy. Jednadvacetiletý řidič v peugeotu si této značky pravděpodobně nevšiml. Dostal tisícikorunovou pokutu. V Letohradě se jeden řidič ,,proháněl“ ve vozidle, které nemělo technickou. V Lanškrouně bylo největším prohřeškem nepřipoutání a to ve dvou případech a jeden řidič si zapomněl potřebné doklady. V Rudolticích hříšníkovi nesvítilo světlo.

Nejvíce se policisté zaměřili na Jablonné nad Orlicí. Zároveň i mapovali pohyb obyvatel místních i projíždějících. Prevence a kontrola se vyplatila a řidiče pravděpodobně překvapila. Čtyři hříšníci dostali pokutu za porušení dopravního značení, sedm hříšníků bylo potrestáno za nepoužívání bezpečnostních pásů, jeden řidič nesvítil vůbec a další jen částečně. Policisté potrestali i nepřipoutané spolujezdce.

O svůj mobilní telefon přišel osmatřicetiletý muž v České Třebové. Doplatil na svou neopatrnost. Telefon měl odložený na stole v jednom z tamějších podniků. Své šance využil neznámý nenechavec. Poškozenému muži způsobil škodu za necelé dva tisíce korun.

Manželské šarvátky řešili včera odpoledne ve Vysokém Mýtě. Rozvodové řízení s sebou přineslo napjaté vztahy mezi devětatřicetiletým mužem a sedmatřicetiletou ženou. Jednou byla shozena z křesla a podruhé ji manžel zavřel na balkón. Případem se policisté zabývají.

K dopravní nehodě došlo včera krátce před půl osmou ráno. Pětasedmdesátiletá žena vstoupila do vozovky právě v tu dobu, kdy tam projížděl pětapadesátiletý řidič peugeotu. Střetu už nezabránil. Ženu zavezl k lékaři a vše nahlásit na policii. Paní byla s lehkým zraněním převezena na ošetření do Orlickoústecké nemocnice.
por. Bc. Iveta Lehká
4. listopad 2009

vytisknout  e-mailem