Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Téměř všechny přestupky byly v dopravě  

Včera vyjížděli na okrese Ústí nad Orlicí policisté pouze k jediné dopravní nehodě. Mezi obcemi Jehnědí a Svatý Jiří vběhla 29leté řidičce fabie přímo před kola srna. Řidička naštěstí vyvázla bez zranění, srna ale takové štěstí neměla. Škoda na vozidle byla vyčíslena na bezmála čtyřicet tisíc korun.

I včerejší den byl na našem okrese poměrně klidný. Na linku tísňového volání 158 sice zavolalo 47 občanů, pouze sedm z nich ale touto cestou hledalo pomoc nebo radu. Během dne pak policisté přijali čtyři nová trestní oznámení a zabývali se čtyřiadvaceti přestupky. Pouze dva z nich se ale netýkaly dopravy.

V Lukové strčil „nějaký“ šprýmař do visacího zámku u garážových vrat kousek zápalky. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Lanškrounští policisté se také zabývali krádeží mobilního telefonu. Ten neznámý pachatel odcizil v pondělí v pozdních večerních hodinách v herně v Lanškrouně. Vytáhl ji z kapsy bundy, kterou měl majitel pověšenou na židli.

O půl osmé ráno vyjížděli policisté do chatové oblasti u Vysokého Mýta. Neznámý zloděj se tam v noci ze středy na čtvrtek vloupal do zahradního domku. Přelezl kovovou bránu, rozbil okno a vlezl dovnitř. Sebou si pak odnesl elektrickou pinu za dva tisíce korun. Po pachateli krádeže policisté pátrají.
nprap. Eva Sichrová
20. listopadu 2009
 

vytisknout  e-mailem