Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Včera byl na okrese ústí nad Orlicí klidný den  

Během včerejšího dne vyjížděli policisté ústecké nehodovky pouze ke dvěma kolizím. Odpoledne nedodržel za Vysokým Mýtem směrem na Dvořisko bezpečnou vzdálenost 39letý řidič nákladního vozidla a zezadu narazil do felicie. Řidička osobního vozu byla s lehkým zraněním převezena do litomyšlské nemocnice. Při druhé včerejší nehodě nebyl zraněn nikdo, škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.

Policisté včera řešili pouze pět přestupků, jeden z nich byl v dopravě. Ve Vysokém Mýtě si řidička osobního vozu zapomněla při jízdě rozsvítit světla. Na lince tísňového volání 158 zaznamenal operační důstojník pouze 35 telefonátů, dva z nich pak vedli k policejnímu výjezdu. Na celém okrese bylo včera přijato šest nových trestních oznámení.

V jednom z autoservisů v Chocni řádil v noci z úterý na středu neznámý lapka. Nejprve „posunul“ odstavené nabourané osobní auto a potom z rozestavěné budovy sebral čtyři lešeňové podlážky. Ty mu posloužili k vyjetí s nákladním přívěsem pro přepravu vozidel. Jeho krádeží způsobil škodu za více než šedesát tisíc korun.

V poledne vyjížděli policisté na vloupání do sklepních kójí panelového domu v Hylvátech u Ústí nad Orlicí. Z první sebral jízdní trekkingové kolo za deset tisíc korun. Z druhého sklepa se naštěstí nic neztratilo. Případem se policisté nadále zabývají.

V šatně jedné ze středních škol v Lanškrouně se včera ráno ztratil mobilní telefon. Vzhledem k tomu, že hodnota mobilu byla vyčíslena na tři tisíce, šetří věc policisté jako přestupek proti majetku. Ve Vysokém Mýtě se zase z chodby tělocvičny ztratily věci na cvičení. Letohradští policisté budou vyslýchat muže, který včera v pozdních večerních hodinách dělal na místní ubytovně rozdílení. Vyhrožoval ostatním spolubydlícím a dokonce rozbil i okno. S největší pravděpodobností se za přestupek proti občanskému soužití ocitne před přestupkovou komisí.
nprap. Eva Sichrová
19. listopadu 2009
 

vytisknout  e-mailem