Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

2. AKTUALIZACE - V neděli do Jablonce přijede SK Slavia Praha

JABLONEC NAD NISOU - Policisté jsou připraveni v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

2. AKTUALIZACE ze dne 7. 10. 2019:

Včera v Jablonci nad Nisou na stadionu Střelnice proběhlo  fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a SK Slavia Praha. Zápas sledovalo přímo na stadionu celkem 4863 diváků – z toho 1150 fanoušků hostujícího celku. Na základě získaných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový a z tohoto důvodu Policie České republiky připravila na den jeho konání bezpečností opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a okolí.

Do tohoto bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování. Všem policistům zařazeným do opatření se podařilo zajistit bezpečnost silničního provozu a udržet veřejný pořádek v okolí stadionu i ve městě. V rámci tohoto opatření policisté neřešili v souvislosti s konáním uvedené sportovní akce žádné závažné protiprávní jednání.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

________________________________________________________________________________________________________________

Aktualizace ze dne 4. 10. 2019:

Na základě dosud zjištěných informací předpokládáme vysokou návštěvnost uvedeného fotbalového utkání jak ze strany příznivců klubu domácích hráčů tak i fanoušků hostujícího celku. Vzhledem k této skutečnosti opakovaně upozorňujeme všechny, kteří se na fotbalový stadion chystají, aby přišli s dostatečným předstihem s ohledem na bezpečnostní prohlídky, které budou na všech vstupech probíhat. S ohledem na očekávanou vysokou návštěvnost také připomínáme, aby lidé, kteří přijedou na ke stadionu motorovými vozidly, s nimi parkovali v místech tomu určených a dbali pokynů policistů, strážníků i pořadatelské služby. Do uvedeného opatření budou s našimi policisty zapojeni i policisté z Polska.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

____________________________________________________________________________________________________________


V neděli 6. října v 18.00 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec SK Slavia Praha.

Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České republiky bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a jeho okolí.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

Návštěvníky fotbalového utkání, kteří svá vozidla budou mít zaparkovaná na parkovišti u obchodního centra Kaufland, informujeme také o tom, že bezprostředně po skončení zápasu bude opět pro jejich odjezd z tohoto místa otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská, proto žádáme řidiče, aby této možnosti výjezdu plně využili.

Do uvedeného opatření budou zařazení policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté a svoji nezastupitelnou úlohu v něm budou mít i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie.

Příznivce fotbalu, kteří se chystají jako diváci zúčastnit uvedené sportovní akce, také žádáme, aby do místa jejího konání přišli s dostatečným časovým předstihem a to s ohledem na to, že u všech vstupů na stadion budu probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky, které zcela jistě průchod branami zpomalí.

Případné další aktuální informace v souvislosti s uvedeným bezpečnostním opatřením budeme zveřejňovat na tomto webu.


3. 10. 2019
nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

vytisknout  e-mailem