Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

2. AKTUALIZACE - V historickém centru České Lípy spadla část zdi rekonstruovaného domu

ČESKÁ LÍPA - Krátce po páté hodině ranní museli policisté z domu evakuovat na desítku obyvatel a zcela uzavřít ulici Jiráskova. 

2. AKTUALIZACE – ze dne 28. 9. 2019 v 11.30 hodin:

Obyvatelé dvou bytových jednotek se mohou vrátit do svých domovů. I nadále zůstává uzavřená ulice Jiráskova, a to v úseku od křižovatky s ulicí Nerudova ke křižovatce s ulicí Mariánská.


nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

_______________________________________________________________________________________________________________


1. AKTUALIZACE ze dne 28. 9. 2019 v 10.00 hodin:

Evakuace v časných ranních hodinách se týkala osob žijících ve třech bytových jednotkách uvedeného domu. Na základě rozhodnutí statika budou na budově během dne probíhat zabezpečovací práce, po kterých se pravděpodobně v odpoledních hodinách budou moci obyvatelé dvou bytových jednotek vrátit do svých domovů. Statik ovšem také rozhodl, že s ohledem na bezpečnost je třetí bytová jednotka neobyvatelná a lidé se do ní vrátit nemohou. Jedná se o jednu osobu, která byla ráno evakuována a další čtyři, které se budou dnes během dne vracet z dovolené. Po dobu zabezpečovacích prací bude ulice Jiráskova uzavřena.

Veškeré okolnosti celé události nyní šetří kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v České Lípě, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence 
Jablonec nad Nisou

________________________________________________________________________________________________________________

Dnes, krátce po páté hodině ranní, přijal operační důstojník oznámení o pádu části zdi jednoho z domů  v historickém centru České Lípy. Na tísňovou linku volala jedna z nájemnic domu v ulici Jiráskova, že spadla část zdi jejich domu a ta poškodila osobní vozidlo zaparkované před domem.

Operační důstojník na místo vyslal okamžitě policejní hlídku, která po příjezdu zjistila, že se jedná o dům, kde probíhá v současné době rekonstrukce. Na místě zasahují i hasiči. Policisté museli z důvodu zajištění bezpečnosti z domu evakuovat na desítku obyvatel a zároveň zcela uzavřít danou ulici. Nikdo z obyvatel nebyl naštěstí zraněn. Na místo byl přizván statik, který dále rozhodne, zda se budou moci obyvatelé vrátit do svého bydliště, či zda by mohlo hrozit další zřícení.

Policisté nyní na místě zjišťují všechny okolnosti případu a po vyjádření statika a provedeném důkladném šetření na místě rozhdnou o právní kvalifikaci. 


28. 9. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem