Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

2. AKTUALIZACE - Policisté krajské pořádkové jednotky dočasně vymění uniformu za zdravotnický oblek

KRAJ - Policisté dnes nastupují do své první směny na covidovou jednotku českolipské nemocnice. 

2. AKTUALIZACE ze dne 10. 12. 2020:


Policisté i nadále pomáhají v českolipské nemocnici. Celkem šest policistů z Libereckého kraje bylo výraznou posilou standardních covidových jednotek. Z další pomocí policistů se v nemocnici počítá až do konce roku. Zdravotníci potvrdili, že jejich pomoc je v současném provozu na těchto speciálních jednotkách opravdu neocenitelná. Nejvíce si váží jejich plného nasazení, kolegiálního přístupu i empatie k pacientům.

Dnes policistům za odvedenou práci poděkoval generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek a ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák. Poděkování a dary jim také předal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

_________________________________________________________________________________________________________________

Aktualizace ze dne 1. prosince 2020 - zveřejnění videa.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 6. listopadu na jednání Krizového štábu Libereckého kraje nabídl ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák nemocnicím v kraji možnost využít při nedostatku vlastního personálu dobrovolníky z řad policistů.  Tato nabídka byla s díky akceptována a prvních šest z policistů nastoupí ke službě na covidové jednotky českolipské nemocnice už ode dneška. Jedná se o členy Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Do českolipské nemocnice zamířili mjr. Mgr. Miloš Veselý, nprap. Tomáš Tomčiak, prap. Marek Šindelář, pprap. Jan Hataš, pprap. Tomáš Šnýdl a pprap. Ondřej Drbohlav.nové posily nemocničního personálu 1nové posily nemocničního personálu 

Jejich nástup do nemocnice umožňuje dohoda Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a.s. o spolupráci při poskytování zdravotnických služeb. Všichni dobrovolníci dnes absolvovali vstupní zdravotnické proškolení a dva z nich už v nemocnici zahájili svou první dvanáctihodinovou směnu.  S jejich výpomocí nemocnice počítá v několika následujících týdnech a délka jejich působení na covidových jednotkách bude závislá na vývoji situace v tomto nemocničním zařízení. "Na vstupním školení nám zdravotníci vysvětlili a hlavně názorně předvedli, jak máme postupovat při oblékání a svlékání ochranného obleku. Sestřičky nám řekly, že nejvíc ocení naši pomoc s polohováním pacientů, které je fyzicky hodně vyčerpává", přiblížil dnešní ráno mjr. Mgr. Miloš Veselý, který si dnes odslouží svoji první denní "dvanáctku".

Většina policistů, kteří posílí nemocniční zdravotnický personál, už prošla v minulosti profesním zdravotnickým kurzem pro potřeby výkonu služby u policie. Mnohému se samozřejmě budou muset ještě naučit, ale do toho s tímto vědomím šli a jsou připraveni pomáhat , jak nejlépe dovedou. 

"Jejich rozhodnutí pomáhat zdravotnímu personálu s vážně nemocnými pacienty si velmi vážím. Vím, že naši policisté budou  pracovat jako pomocný personál na covidových jednotkách, a o to více jejich působení v nemocnici ctím, stejně tak jako ctím práci všech zdravotníků a dobrovolníků, kteří jsou v boji s covidem nasazeni do první linie", dodává ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák.

11. 11. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

krátce před proškolením

krátce před proškolením 

Detailní náhled

vyměnili uniformu za zdravotnický oblek

vyměnili uniformu za zdravotnický oblek 

Detailní náhled

nové posily nemocničního personálu

nové posily nemocničního personálu 

Detailní náhled

mjr. Veselý připraven na svou první směnu

mjr. Veselý připraven na svou první směn... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem