Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Národní protidrogová centrála

Národní protidrogová centrála SKPV PČR

118. zasedání pracovní skupiny „StAR“

Ve dnech 22. - 23. 5. 2019 se v Ústí nad Labem konalo pravidelné 118. zasedání pracovní skupiny „StAR“, které organizovala Národní protidrogová centrála SKPV, jež zastupuje v pracovní skupině Policii ČR od roku 1993. 

Stálá pracovní skupina „StAR“ je odborným grémiem kriminální policie pro potírání drogové kriminality, které přispívá k řešení policejních problémů a ke zlepšení mezinárodní spolupráce.

Jednání, jehož jednacím jazykem je němčina, se zúčastnili zástupci z řad stálých členů, mezi které náleží Spolkový kriminální úřad Wiesbaden SRN, protidrogové služebny zemských kriminálVe dnech 22. - 23. 5. 2019 se v Ústí nad Labem konalo pravidelné 118. zasedání pracovní skupiny „StAR“, které organizovala Národní protidrogová centrála SKPV, jež zastupuje v pracovní skupině Policii ČR od roku 1993.ních úřadů spolkových zemí SRN -  Bavorsko, Baden-Wüttemberg, Berlin, Brandenburg, Bremen, Hamburg, Hessen, Niedesachsen, Nordrhein-Westfalen, Mecklenburg-Vorpommern, Rheinland-Pfalz, Schleswig-Holstein, Thüringen, Sachsen, Saarland, Sachsen-Anhalt, Celní kriminální úřad Kolín nad Rýnem SRN, Centrála pro potírání drogové kriminality při Státním zastupitelství při Vrchním zemském soudu ve Frankfurtu nad Mohanem jakožto zástupce zemských justičních správ SRN, národní úřady zabývajících se potíráním drogové kriminality z Rakouska, Belgie, Lucemburska, Nizozemí, Polska, Slovenska jakož i Europolu a Drug Enforcement Administration USA.

Mezi hlavní body jednání patřilo shrnutí vývoje drogové kriminality na území jednotlivých států, výměna národních a mezinárodních informací a zkušeností a vypracování strategií a taktik policie, a přijímání opatření pro potírání drogové kriminality. K aktuálně řešeným tématům patřily zejména nárůsty množství zachyceného kokainu, problematika průmyslových laboratoří na výrobu amfetaminu a metamfetaminu, záchyty metamfetaminu pocházejícího z Mexika, Asie a Afriky, narůst počtu zachycených poštovních zásilek s obsahem omamných a psychotropních látek, obzvláště Nových syntetických drog, zneužívání léčiv s obsahem pseudoefedrinu a násilná trestná činností kartelů.

kpt. Mgr. Barbora Kudláčková
27.5.2019

vytisknout  e-mailem