Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

2. AKTUALIZACE - Jubilejní 50. ročník "BOHEMIA RALLY 2023" opět zavítá do Libereckého a Středočeského kraje

KRAJ – Připravujeme dopravně bezpečnostní opatření. 

2. AKTUALIZACE ze dne 9. 7. 2023

V rámci konání Rally Bohemia nedošlo k žádné mimořádné nedohové události ani k narušení veřejného pořádku. Na její bezpečný průběh dohlíželi policisté od čtvrtka, kdy si účastníci závodu najížděli takzvané seznamovací jízdy, až do soboty, kterou pro Liberecký kraj skončily rychlostní zkoušky. Rally dnes probíhá už jen na území Mladooleslavska.

por. Bc. Ivana Baláková

1. AKTUALIZACE ze dne 4. 7. 2023

50. ročník Rally Bohemia pořadatelé odstartují v pátek 7. července v 16.30 České Lípě na náměstí T. G. Masaryka a soutěž pak ukončí v neděli 9. července v Mladé Boleslavi na Staroměstském náměstí slavnostním vyhlášením celkových výsledků. S trasami všech rychlostních zkoušek se můžete blíže seznámit na následujících odkazech přehled a mapy. V Libereckém kraji budou rychlostní zkoušky  probíhat od 7. do 8. července a na Mladoboleslavsku od 8. do 9. července.

Ještě před oficiálním zahájením 50. ročníku Rally Bohemia se mohou motoristé v Libereckém kraji setkat s účastníky závodu v silničním provozu už ve čtvrtek 6. července, a potom také v pátek 7. července,  a to v úsecích, kde v sobotu proběhnou rychlostní zkoušky. V uvedených dnech si tu budou soutěžící projíždět  své trasy v takzvaných seznamovacích jízdách. Běžní motoristé proto mohou čelit zvýšenému počtu vozidel v těchto úsecích oproti normálu.  Na základě získaných zkušeností z minulých let se dopravní policisté budou ve zvýšené míře věnovat  dohledu nad silničním provozem zejména v okolí Frýdštejna a Hodkovic, ale nejenom tam.

Od čtvrtka mohou ze stejného důvodu se zvýšeným provozem počítat i řidiči na Mladoboleslavsku, a to v úsecích, kde jsou plánované  rychlostní zkoušky.

por. Bc. Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Ve dnech 7. - 8. července 2023 se na území Libereckého kraje uskuteční jubilejní 50. ročník automobilové soutěže Rally Bohemia 2023. V souvislosti s jejím konáním policie připravuje dopravně bezpečnostní opatření, které je zaměřené na zajištění bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu, průjezdnost příjezdových komunikací a také na bezpečnost závodníků i diváků. Policisté budou rovněž dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu ze strany soutěžících při přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami a na veřejný pořádek.

Při rychlostních zkouškách budou muset motoristé počítat s uzavírkami silnic a případně i s dočasným omezením provozu na přístupových komunikacích. Veškeré uzavírky budou řádně označené dopravním značením a kromě pořadatelů v jejich blízkosti budou situaci monitorovat také policisté. Základní informace o programu soutěže naleznete na stránkách RALLY BOHEMIA 2023.


Žádáme všechny motoristy i diváky, aby důsledně respektovali dopravní značení a pokyny pořadatelské služby i policistů. Diváky navíc vyzýváme, aby se zdržovali pouze v místech a v zónách určených pro bezpečné sledování závodu.

3. července 2023
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem