Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Závody zásahových jednotek mají svého VÍTĚZE

Jihočeský kraj - Vyhlášením vítězů mezinárodního závodu zásahových jednotek skončil druhý den závodů, pohár policejního prezidenta si odváží profesionálové z Prahy, slovenský tým získal stříbro... 

 

Včera se deset soutěžících týmů těch nejlepších policejních specialistů zásahových jednotek Policie ČR potýkalo s posledními třemi disciplínami. Své dovednosti předvedli také hosté ze Slovenska, jednotka z Košic a Bánské Bystřice. Také členové URNY a jednotlivých krajských ředitelství ze sebe vydali to nejlepší. Na střelnici v Českém Krumlově a v jejím okolí předvedli policisté zásah proti gangu drogového bosse. Vrtulník letky Policie ČR tým vysadil poblíž objektu, který museli profesionálové tzv. vyčistit, eliminovat nebezpečné pachatele a zachránit a nezranit rukojmí. Překvapením pro všechny byl na střeše objektu ukrytý samopalník i s ním se však policejní borci vypořádali. Na střelnici pak tým čekalo několik dalších ozbrojených pachatelů. Bonusem byla eliminace bosse. Tato disciplína s názvem DROGY byla ještě zpestřena zkouškou přesunu, respektive testem řidičských schopností řidiče týmu. Další velmi náročnou a realitu připomínající disciplínou byl zásah ve městě duchů, to totiž velmi připomíná opuštěné plicní sanatorium v Hrudkově. Situace pod názvem LÉČEBNA si vyžádala mimořádné orientační schopnosti a také střelecké umění. Při vniknutí teroristického komanda do objektu bylo uvězněno zhruba padesát nevinných osob. Najít je a zlikvidovat únosce jen s kusými informacemi jedno zaměstnance, který se stihl ukrýt, si vyžádalo plné nasazení týmu. Opuštěné márnice v objektu také nikomu na náladě nepřidaly. Zkouška týmové práce, práce ve výškách a nad volnou hloubkou na lezeckém trenažéru JAKUB bylo pro policejní specialisty již odpočinkem, tedy jak pro koho!

A jak tedy celé mistrovství dopadlo? Na úterním slavnostním večeru vyhlásil vítěze jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka. Podle výsledků a dosažených časů jsou všichni vítězové, podle hodnocení a započítání penalizací obsadil bronzové místo tým zásahové jednotky královehradeckého policejního ředitelství. Druhé místo, stříbrný pohár získal tým ze Slovenska, pohotovostní útvar Bánská Bystrica. Úplnými mistry se pak ziskem prvního místa v těchto mezinárodních závodech stali profesionálové z Krajského policejního ředitelství  hl. města Prahy.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

4. října 2017

vytisknout  e-mailem