Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Druhý nejlepší na světě v thajském boxu je hradecký policista

KRAJ - Sklízí úspěchy v prestižních soutěžích

Mezi královéhradeckými policisty slouží krátce mladý kolega, který díky svým sportovním výkonům sklízí úspěchy na evropských i světových soutěžích. Řeč je o čtyřiadvacetiletém Jakubovi Klaudovi, současném reprezentantu oddílu Highlanders Spartak Trutnov v Muay Thai. Tento policista, služebně zařazený na pohotovostní a eskortním oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, se může pochlubit sbírkou medailí jako málokdo. Za uplynulých několik měsíců totiž obsadil přední příčky v nejprestižnějších mezinárodních soutěžích. I když působí v policejních řadách teprve krátce, vysloužil si kvůli tomu u kolegů respekt, který mu právem patří rovněž za jeho skromnost.

Začalo to v říjnu loňského roku, kdy se mu podařil mimořádný úspěch a stal se MISTREM EVROPY (ve váhové kategorii do 86kg). Závody se konaly na EUROPEAN CHAMPIONSHIP MUAY THAI v Chorvtaském Splitu poté, co zvítězil na Bělorusem, Švédem a Rusem. Jakub zde v prvním zápase porazil běloruského bojovníka Anatoli Vanakova, v druhém zápase porazil švédského reprezentanta Erika Berglunda a ve finále se postavil proti ruskému borci Mikhaili Sartakovovi, kterého porazil 3:0 na body a získal tak prvenství!

Letos v květnu se v běloruském Minsku konalo Mistrovství světa - IFMA World Muaythai Championships 2017, ve váhové kategorii 91kg. V prvním zápase se Jakub utkal s ruským bohatýrem  Evgeny Nikitinem. Ve druhém zápase se postavil reprezentantovi z Íránu, kterým byl Sina Karimian. Poté, co se dostal do finále, kde ho čekal jeden z nejtěžších soupeřů a světová extratřída, desetinásobný mistr světa z Běloruska Dzianis Hancharonak, skončil ve vyrovnaném zápase na 2. místě. Od té doby se  může pyšnit také titulem VICEMISTR SVĚTA.

SVĚTOVÉ HRY 2017:

Letos v červenci se Jakub účastnil ve Wroclawi nejvýznamnější mezinárodní sportovní akce, pořádané Mezinárodní asociací Světových her(IWGA), která se koná jednou za čtyři roky a slouží neolympijským sportům a disciplínám jako náhrada za olympijské hry. Soutěžilo se zde v 56 disciplínách 31 sportů a her se účastnilo 3 251 závodníků ze 111 zemí. Na této jubilejní desáté olympiádě neolympijských sportů, jak se přezdívá Světovým hrám, se představilo také celkem 65 českých reprezentantů. Náš borec startoval ve Wroclawi v nejvyšší váhové kategorii do 91kg a turnaj pro něj začal soubojem proti Turkovi Serdaru Erogluovi, kde získal převahu a zvítězil. Cesta do finále poté vedla přes domácího reprezentanta Lukasze Radosze a skončila utkáním s německým mistrem Jakobem Stybenem.

Po evropském zlatu a stříbru z mistrovství světa se náš thajboxer umístil na stupni vítězů i v této prestižní soutěži, kde záskal bronz a dal tak o sobě neuvěřitelně vědět!

Jakub si je vědom, že na soutěže může vyjíždět zejména díky vstřícnosti svých nadřízených. V práci má navíc prý skvělý kolektiv, kde od kolegů cítí velkou podporu, čehož si nesmírně váží. Práce u policie ho lákala prakticky od malička a dá se tedy říci, že si splnil svůj dětský sen. Díky sportu, kterému se intenzivně věnuje od dětství, vděčí za svou skvělou fyzickou kondici, kterou může rovněž zúročit také v rámci mnohdy náročné služební přípravy u policie. Splněný sen, stát se policistou, jej tak nepřestává motivovat k tomu, aby si svou skvělou formu udržel co nejdéle, což je bezesporu výhodou i ve službě.

Jakub se v současné době připravuje na ME, které se bude konat za pár dní v Paříži. Thajský box má prý navíc do budoucna velkou šanci zařadit se mezi olympijské sporty, což je pro našeho policistu obrovskou motivační výzvou do příštích let. Ke všem sportovním úspěchům Jakubovi gratulujeme a přejeme mu nejen výbornou fyzickou a sportovní kondici, ale i úspěchy v pracovním a osobním životě.