Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům

ORLICKOÚSTECKO – Skončil v poutech omezen na osobní svobodě. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRBěžná nedělní silniční kontrola se v Rudolticích na Lanškrounsku změnila na scénu jako z akčního filmu.

Policisté z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí chtěli v půl čtvrté odpoledne zkontrolovat obcí projíždějící osobní vozidlo. Jelikož řidič výzvu k zastavení vozidla nerespektoval a policistům ujížděl, ti ho začali pronásledovat. Ujíždějící řidič po zastavení začal z místa utíkat. Bezprostředně poté byl čtyřiadvacetiletý muž ze Svitavska policisty dopaden a za použití donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě. Zajištěný muž se podrobil testu na přítomnost návykových látek, který byl pozitivní. Na základě pozitivního měření ho muži zákona vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které odmítl. Následně mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Po provedení nezbytných úkonu byl propuštěn na svobodu.

Nyní za neuposlechnutí výzvy úřední osoby a odmítnutí podrobit se vyšetření, zda při řízení vozidla nebyl ovlivněn návykovou látkou, čelí podezření z přestupků proti veřejnému pořádku a v dopravě. Jeho protiprávní jednání policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání. Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení od jednoho roku do dvou let.

18. září 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem