Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 10. května 2017

Opava - Dopravní nehoda podnapilého cyklisty se zaparkovaným automobilem v obci Píšť a další... (8 případů) 

Dopravní nehoda osobního automobilu s těžkým zraněním řidiče na Opavsku

Dne 6. května 2017 kolem půl osmé ráno řídil 56letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia od obce Stará Ves ve směru na obec Skřípov, přičemž s největší pravděpodobností při jízdě usnul, přejel do protisměru a narazil do listnatého stromu. Při dopravní nehodě došlo u výše uvedeného muže k blíže nespecifikovanému zranění těžšího charakteru a sanitním vozidlem byl odvezen na urgentní příjem do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun a orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče automobilu negativně. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě.

Dopravní nehoda podnapilého cyklisty se zaparkovaným automobilem v obci Píšť

Patnáct minut po desáté hodině večerní 7. května letošního roku jel 35letý muž z Opavska na svém jízdním kole po ulici Opavské v obci Píšť, přičemž vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení a narazil do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Mercedes Benz E 220. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 500 korun a při dopravní nehodě došlo k lehčímu zranění cyklisty s jednorázovým lékařským vyšetřením a ošetřením. Při šetření celé záležitosti přivolaní hlučínští policisté odborným měřením dechovými zkouškami zjistili u výše uvedeného muže pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,2 promile alkoholu v dechu. Cyklista se k předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a s naměřenými hodnotami souhlasil. Dále bylo zjištěno, že v době jízdy za snížené viditelnosti nebyl řádně osvětlen a celý skutek je nyní nadále v prověřování ze strany policistů skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě.

Sprejerství, poškození oplocení rodinného domu a osobního automobilu v obci Raduň

V noční době z 5. na 6. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Mírové v obci Raduň přečin poškození cizí věci tím, že za použití spreje světle šedé barvy postříkal kompletní dřevěné oplocení jednoho z rodinných domů v celkové délce 16 metrů, a to různými neidentifikovatelnými obrazci a dále přes tento plot poškodil barvou zadní levou část ve dvoře parkujícího osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Superb, čímž vznikla poškozeným manželům celková hmotná škoda na majetku ve výši 18 tisíc korun. Tento případ prověřují policisté z obvodního oddělení v Hradci nad Moravicí a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k příčině úmyslného poškození majetku lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hradecké policejní číslo 974 737 731.

Úmyslné poškození osobního automobilu v Dolním Benešově, části Zábřeh

V těchto dnech policisté z obvodního oddělení v Hlučíně zahájili úkony trestního řízení pro přečin porušování domovní svobody a přečin poškození cizí věci, kterých se dopustila doposud neznámá osoba tím, že v noční době z 6. na 7. května 2017 neoprávněně vstoupila na pozemek jednoho z rodinných domů na ulici U Trati v obci Dolní Benešov, část Zábřeh a zde úmyslně poškodila zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Poničením obou zpětných zrcátek, zadního i předních stěračů, jakož i propíchnutím tří pneumatik vznikla poškozené majitelce automobilu celková hmotná škoda na majetku ve výši 6 a půl tisíce korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele a k řádnému objasnění celé záležitosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Vloupání do osobního automobilu na ulici Jahodové v Hlučíně

Chvíli před polednem 8. května 2017 doposud neznámý pachatel spáchal poblíž Sportovně rekreačního areálu na ulici Jahodové v Hlučíně přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Mazda, odkud odcizil batoh, ve kterém bylo dámské sportovní oblečení a běžecké boty. Z automobilu byla dále odcizena dámská kabelka, deštník, peněženka, různé osobní doklady, platební karta, mobilní telefon a finanční prostředky, vše v hodnotě 5 tisíc korun, přičemž škoda na rozbitém okně dveří vozu činí 2 tisíce korun. Poškozenými osobami jsou dvě ženy ve věku 25 a 48 ze Vsetína a také soukromá společnost z Valašského Meziříčí. Celou záležitost nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Vloupání do řadového rodinného domu na ulici České v Opavě-Kylešovicích

V blíže neupřesněné době od deváté hodiny večerní 7. května do půl jedenácté dopoledne 8. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici České v Opavě, městské části Kylešovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že po vysazení okna prádelny vnikl do jednoho ze zdejších řadových rodinných domů, který prohledal a odcizil notebook značky HP s nabíječkou, fotoaparát značky Canon s paměťovou kartou a set dámských a pánských hodinek ze žlutého kovu, čímž poškozenému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 14 tisíc korun. Tuto majetkovou trestnou činnost nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Opavě a také opavští kriminalisté, kteří žádají širokou veřejnost o pomoc při ustanovení osoby pachatele či o informace vedoucí k nálezu odcizených věcí. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 nebo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Odcizení bouracího kladiva z areálu fotbalového stadiónu v Dolním Benešově

V průběhu denní doby dne 8. května 2017 doposud neznámá osoba spáchala v areálu fotbalového stadiónu na ulici Osada Míru v Dolním Benešově přečin krádeže tím, že z řádně nezajištěné a volně přístupné stavební boudy odcizila odložené elektrické bourací kladivo značky Makita, čímž soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 18 tisíc korun. Informace, které by vedly k nálezu odcizeného stavebního nářadí či ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

Z případu nebezpečného vyhrožování je podezřelý 46letý muž z Vítkova

Dne 9. května 2017 policisté z vítkovského obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu nebezpečného vyhrožování, ze kterého je důvodně podezřelý 46letý místní muž, neboť tento mezi pátou a šestou hodinou odpolední 6. května letošního roku v restauraci na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově slovně vyhrožoval zabitím 52letému muži z Vítkova. Toto své protiprávní jednání činil za přítomnosti personálu restaurace i hostů a kromě zabití sekerou poškozeného muže obdobně vyhrožoval i jeho nepřítomné družce a dalším osobám, kdy rovněž uváděl, že všechny polije benzínem a zapálí. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany vítkovských policistů a opavských kriminalistů, poněvadž výše uvedený podezřelý muž v poslední době nosil pod svým svrchním oblečením sekeru podobnou tomahavku a nůž, přičemž již v minulosti obtěžoval hosty restaurace a těmto rovněž vyhrožoval fyzickou likvidací.

Opava 10. května 2017

por. Bc. René Černohorský

komisař

Tel.:      +420 974 737 209

Mobil:   +420 602 161 744

+420 773 999 049

E-mail:  rene.cernohorsky@pcr.cz

krpt.op.tisk@pcr.cz

vytisknout  e-mailem