Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Týden bezpečnosti v silničním provozu

CHRUDIM - Dnešního dne jsem se společně s krajským koordinátorem BESIPU, Ing. Švecem, zapojil do mezinárodního preventivního projektu OSN s názvem „ Globální týden bezpečnosti v silničním provozu. 

foto BESIPfoto BESIP
Naším cílem bylo preventivní působení na řidiče a spolujezdce, převážně děti, v souvislosti s používáním bezpečnostních pásů, opěrek hlavy a dětských autosedaček. Všichni dobře víme, že bezpečné poutání vede ke snížení počtu usmrcených a zraněných při dopravních nehodách.
 
S kolegou jsme v ranních hodinách vyrazili před Základní školu Dr. Malíka v Chrudimi a na tyto nedostatky jsme se zaměřili. Možná se tomu budete divit, ale během celé akce jsme u kontrolovaných zjistili pouze jeden prohřešek. Tím bylo nepřipoutané dítě na zadních sedačkách uprostřed. Zde je důležité podotknout, že vozidlo bylo vybaveno bezpečnostním pásem i pro tuto střední sedačku. Všechny rodiče jsme tak museli jenom chválit. Nejen Ti, ale i jejich ratolesti pak dostali vždy na památku reflexní předmět, ať už v podobě pásku či přívěšku.
 
Doufejme a přejme si, aby i ostatní byli takto zodpovědní.
 
FOTOGALERIE K NAHLÉDNUTÍ ZDE.
 
5. května 2015
por. Mgr. Jiří Tesař
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem