Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - Co nejdříve zablokujte odcizenou či ztracenou platební kartu! 

Dvacetiletý muž z třinecka ztratil v uplynulých dnech na území města Třinec platební kartu, kterou posléze nalezl dosud neznámý pachatel. Ten se chopil příležitosti a na účet poškozeného nakupoval v různých obchodech na území měst Třinec a Český Těšín. V tuto chvíli zjišťujeme přesný počet bezkontaktních nákupů, který drzý zloděj v jednotlivých obchodech realizoval. 

V návaznosti na četnost těchto případů důrazně doporučujeme, aby byla platební karta v případě ztráty či odcizení co nejrychleji zablokována, a to oznámením vydavateli karty.

Za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Řídil pod vlivem alkoholu

Policisté z obvodního oddělení Nošovice zastavili v pondělí 11. září osmačtyřicetiletého řidiče vozidla Škoda Fabia, který řídil v obci Raškovice směrem na obec Vyšní Lhoty vozidlo s více jak dvěma promile alkoholu. Policisté muže zastavili krátce před polednem před jedním z rodinných domů, kde jej také vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Ta při prvním měření prokázala hodnotu 2, 2 promile alkoholu, při druhém pak 2, 17 promile alkoholu v dechu. Po provedení nezbytných úkonů byl poté muž převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. 

Ve věci bude s největší pravděpodobností vedeno zkrácené přípravné řízení, ve kterém podezřelému hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí PČR
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
13. září 2017

vytisknout  e-mailem