Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zpravodajství z Frýdeckomístecka

Frýdek-Místek - „Svezl“ se za cizí peníze 

Odcizil bezpečnostní zrcadlo i se sloupkem

Policisté z obvodního oddělení Třinec se od včerejšího dne zabývají krádeží dopravně bezpečnostního zařízení. To odcizil neznámý pachatel z obce Bystřice pravděpodobně v průběhu minulého týdne. Hodnota bezpečnostního zrcadla se sloupkem byla vyčíslena na částku přesahující pět tisíc korun.

„Svezl“ se za cizí peníze

Poctivý – nepoctivý, takto by se dal charakterizovat dosud neznámý nálezce platebních karet, které v sobotu 30. září 2017 ztratil v Praze šestašedesátiletý muž z Frýdeckomístecka. Nepoctivec využil svého „nálezu“ k tomu, aby po území hlavního města nemusel cestoval jako černý pasažér. Nalezené platební karty využil v jedenácti případech k bezhotovostní platbě u dopravního přepravce, čímž poškozenému muži způsobil škodu téměř čtyři tisíce korun.

Za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Přišel o přívěsný vozík

Dosud neznámý pachatel odcizil z chatové osady v obci Nýdek – Gora přívěsný vozík za osobní automobil domácí výroby, který byl zaparkován na pozemku chaty. Majitel jej proti krádeži zabezpečil řetězem, který navíc uzamkl k podpěrnému sloupu střechy. Zloději se však i přesto podařilo vozík odcizit. Svým jednáním tak neznámý pachatel způsobil pětasedmdesátiletému majiteli vozíku škodu v odhadované výši pět tisíc pět set korun.

por. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí PČR
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
4. října 2017

vytisknout  e-mailem