Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté odhalili pěstírnu konopí

ŽĎÁRSKO: Při realizaci zajistili přes sedm set rostlin a zadrželi čtyři osoby 

Žďárským kriminalistům se podařilo odhalit pěstírnu konopí na Novoměstsku. Při realizaci, která proběhla v minulém týdnu, zadrželi čtyři osoby a zajistili přes sedm stovek rostlin. Zadržení muži už byli obviněni ze spáchání trestných činů a hrozí jim až desetileté vězení.

Vlastním operativním šetřením kriminalisté zjistili, že v domě na Masarykově ulici v Novém Městě na Moravě dochází k pěstování konopí. Už z prvotních informací vyplývalo, že se pravděpodobně jedná o rozsáhlou pěstírnu této rostliny. Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu a veškeré okolnosti případu začali důkladně prověřovat.

Prověřování případu skončilo v minulém týdnu, kdy v uvedeném domě proběhla realizace. Ve čtvrtek 21. ledna krátce po půlnoci kriminalisté ve spolupráci s Jednotkou na ochranu jaderné elektrárny Dukovany zadrželi čtyři podezřelé osoby, které se na pěstování nelegálních rostlin podílely. „Jedna osoba byla zadržena přímo v domě, další tři pak nedaleko místa v motorovém vozidle. Při následné domovní prohlídce jsme zjistili, že v domě se nachází rozsáhlá pěstírna, a zajistili jsme více než sedm set rostlin konopí o průměrné výšce kolem 60 centimetrů“, řekl npor. Mgr. Karel Marek, zástupce vedoucího žďárských kriminalistů. V domě se dále nacházely veškeré pomůcky a technika určené k efektivnímu pěstování těchto rostlin.

Ze zadržených mužů jsou dva Češi z Prahy a okolí a dva Vietnamci, z nichž jeden je ve věku do 18 let. Policisté je po zadržení umístili do policejních cel. U všech zadržených již vyšetřovatel zahájil jejich trestní stíhání. Muži jsou obviněni z toho, že nejméně od října loňského roku v domě v Novém Městě na Moravě pěstovali konopí v úmyslu získat návykovou látku marihuanu a tu dále za úplatu poskytnout dalším osobám. „Navíc po uvedenou dobu neoprávněně odebírali elektrickou energii, kterou potřebovali na provoz elektrospotřebičů potřebných k efektivnímu pěstování rostlin. Energetické společnosti tak způsobili škodu přes 150 tisíc korun“, dodal npor. Marek. Muži jsou stíháni pro zločin nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečin krádeže. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují a není vyloučeno, že budou obviněny další osoby.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

29. ledna 2016

Odkazy do noveho okna

pěstírna konopí II.

pěstírna konopí II. 

Detailní náhled

pěstírna konopí III.

pěstírna konopí III. 

Detailní náhled

pěstírna konopí I.

pěstírna konopí I. 

Detailní náhled

pěstírna konopí

pěstírna konopí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem