Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zlodějka za krádeže oděvů dopadena

KLADENSKO - Při krádežích ji v některých případech doprovázeli spolupachatelé. 

Policisté z obvodního oddělení Kladno prošetřovali případy krádeží,  z kterých je podezřelá devatenáctiletá žena ze Slaného. Těchto skutků majetkové trestné činnosti se dopustila v průběhu měsíce září a října letošního roku v obchodním domě v Kladně v ulici Petra Bezruče. Při některých krádežích pachatelku doprovázeli jednotlivě dva muži ve věku dvaadvacet a čtyřiadvacet let, kteří se již v minulosti majetkové trestné činnosti dopustili.

Operativním šetřením kladenských policistů bylo zjištěno, že v odpoledních hodinách dne 26. září 2017 opakovaně vstoupila třikrát po sobě během jedné hodiny podezřelá žena s čtyřiadvacetiletým mužem do prodejen s oděvy. Následně z těchto dvou prodejen odcizili oděvy v hodnotě 7 439,-Kč. Jednalo se například o různé bundy, kalhoty, svetry a mikiny.  Z prodejen prošli s uschovaným zbožím přes pokladní zóny bez zaplacení.

Za účelem odcizení dalších oděvů navštívila pachatelka dne 2. října 2017  postupně dvě prodejny s oděvy opět v obchodním domě v ulici Petra Bezruče. S vybranými kusy oblečení vešla do zkušební kabinky, kde pět kusů oděvů vložila do batohu a ostatní zboží odložila v prodejně a poté odešla bez zaplacení pryč. Stejným způsobem odcizila zboží i v další prodejně. Škoda zboží byla vyčíslena na částku 7 089,-Kč. 

Dne 3. října 2017 v podvečerních hodinách  podezřelá žena vešla opět do jedné z prodejen s oděvy v obchodním domě v Kladně v ulici Petra Bezruče za účelem odcizení dalšího zboží.  Tentokrát ji doprovázel  druhý z podezřelých, a to dvaadvacetiletý muž. Z prodejny následně odcizili oděvy za necelé  3 000,-Kč a bez placení odešli přes pokladnu. Podezřelá žena se po chvilce vrátila zpět do prodejny sama a v daném okamžiku byla v tomto případě s kradeným zbožím v hodnotě 3 000,-Kč již  zadržena.

Vyšetřovatelka služby kriminální policie a vyšetřování dne 11. října 2017  všem třem pachatelům za jejich protiprávní skutky  sdělila obvinění z trestného činu krádeže. Při páchání této trestné činnosti byla celková škoda vyčíslena na částku necelých 20 000,-Kč.  Za tento trestný čin jim hrozí maximální trest svobody ve výši 2 roky.

Kladenská policie upozorňuje pachatele, kteří se dopouští majetkové trestné činnosti mimo jiné i tím, že opakovaně a soustavně zcizují zboží v kladenských obchodech, svým jednáním mohou naplňovat jednu z možných podmínek pro uvalení vazby. V těchto případech bude policie důsledně využívat i možnosti tzv. „zrychleného“ trestního řízení do 48 hodin. 

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

13. října 2017

vytisknout  e-mailem