Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zlodějka okradla stařenku

KLADENSKO - V nestřeženém okamžiku vzala peněženku a odešla pryč. 

Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy prošetřují případ krádeže peněženky při sobě v Kladně v Italské ulici, který byl oznámen ve čtvrtek 16. března 2017.

 Po cestě z obchodního domu směrem na Václavské náměstí v Kladně se seniorka míjela s ženou, která ji následně zastavila a vznesla dotaz zda neví, kde se nachází Moskevská ulice.  Vzhledem k tomu, že seniorka nemohla poradit, neboť tuto ulici neznala, neznámá žena se okamžitě rychlým krokem odebrala k ulici Švýcarská.  V daném okamžiku, kdy se seniorka podívala na svoji tašku na kolečkách, ihned zaznamenala, že je otevřená. Z této nákupní tašky zmizela modrá látková taška, ve které měla stařenka uloženou peněženku s finanční hotovostí, baterku a klíče od bytu.

Neznámá pachatelka způsobila odcizením této tašky s obsahem osmdesáti pětileté seniorce škodu ve výši 2 400,-Kč.

Po oznámení případu na linku 158 se na místo činu dostavila policejní hlídka, která provedla prvotní šetření a následným propátráváním v kladenských ulicích se již nepodařilo pachatelku dopadnout. Později v jedné z kladenských ulic našla žena tuto odcizenou taštičku s celým obsahem bez finanční hotovosti a byla předána poškozené seniorce.

Kladenští policisté nyní případ prošetřují jako trestný čin krádež a po neznámé pachatelce ve věku kolem padesáti let pátrají.

Kladenští policisté neustále upozorňují občany, aby byli obezřetní a dbali zvýšené opatrnosti na své osobní věci v ulicích měst i obcí. V momentě  když je osloví cizí osoba, je nutné mít své věci pod dohledem a dodržovat určitý odstup. Tito zloději tak zvaní kapsáři umí využít malý okamžik vaší nepozornosti a zmocní se vašeho majetku ve svůj prospěch. V některých případech se dotazují na cestu nebo potřebují rozměnit peníze a nebo  nabízí letáky, či zboží, a to nejen na území kladenského okresu. Z těchto důvodů je nutné své osobní věci jako jsou doklady, platební karty, peněženky, finanční hotovost, mobilní telefony a další věci mít vždy pod kontrolou a v každém případě je nutné je mít zabezpečeny pod nějakým uzavřením.

Lstiví pachatelé neznají mezí a umí připravit seniory i o jejich životní úspory, z těchto důvodů kladenští policisté neustále upozorňují seniory, aby byli obezřetní a dávali si pozor na svůj majetek. Důležité je být opatrní a nevěřit každé osobě, která vás venku na ulici osloví a nebo zazvoní u dveří vašeho bydliště.  Pachatelé jsou velmi vynalézaví a umí si vymýšlet neskutečné příběhy, kterými vás oklamou a na základě svých  lstivých povídek se zmocní mnohdy i celoživotních úspor některých seniorů.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

17. března 2017

vytisknout  e-mailem