Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Žena odcizila prodavačce tisíc korun

ŽĎÁRSKO: Cizinka při rozměňování peněz vzala tisícikorunovou bankovku 

Žďárští policisté prověřovali případ krádeže tisícikorunové bankovky, ke které došlo na konci září v obchodním centru na Horní ulici ve Žďáře nad Sázavou. Policistům se podařilo dopadnout pachatelku, které sdělili podezření ze spáchání trestného činu.

Vloni 30. září krátce před polednem přijali policisté oznámení o krádeži peněz v jedné z prodejen obchodního centra. Do prodejny přišla žena, která si zakoupila zboží a zaplatila dvoutisícovou bankovkou. Následně se ale rozhodla zboží vrátit a při navracení peněz využila chvilkové nepozornosti prodavačky, které z ruky odcizila tisícikorunovou bankovku. Na to prodavačka přišla až po odchodu zákaznice.

Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo, kde provedli prvotní šetření a získali popis a informace k podezřelé ženě. Zahájili úkony trestního řízení a po pachatelce začali pátrat. Na základě důsledného prověřování a vyhodnocení získaných poznatků se jim podařilo zjistit totožnost ženy. Jedná se o pětačtyřicetiletou občanku Rumunska, která se následně policistům ke spáchání činu přiznala. Krádeže se dopustila i přes to, že už byla v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzena. Policisté ženě sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a případ ve zkráceném přípravném řízení předali na státní zastupitelství.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

19. ledna 2016

vytisknout  e-mailem