Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Zebra se za Tebe nerozhlédne na Klatovsku

KLATOVSKO - Policisté dětem předávali rady, jak se má správně pohybovat chodec při přecházení komunikací. 

     Dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ se zaměřením na prevenci při přecházení vozovky se uskutečnila i na Klatovsku. Preventivně dopravní akce proběhla v Nýrsku ve středu 6. září 2017 v době od 7.00 do 8.00 hodin. Pod dohledem policistů děti přecházely po přechodech pro chodce v blízkosti školy na ulici Komenského.

Při této  akci  policisté z oddělení tisku a prevence a dopravního inspektorátu se zejména zaměřili na žáky základních škol, protože děti tvoří nejohroženější skupinu na komunikacích. Hlavním partnerem akce je Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR a zástupkyně pro Plzeňský kraj se též zúčastnila.                                                                          

     Děti u přechodů pro chodce od policistů převzaly úkolníčky “Zebra se za Tebe nerozhlédne“, rady pro chodce, rozvrhy hodin a od zástupkyně pojišťovny různé dárečky včetně reflexních pásků.    

           Hlavním cílem této akce je působit preventivně na účastníky silničního provozu. Při dohledu policisté vysvětlovali chodcům zásady pro správné a bezpečné přecházení vozovky a tak předcházet zraněním a úmrtím osob na komunikacích

nprap. Ladmanová Dana

6. září  2017

vytisknout  e-mailem