Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Závod zásahovek má své vítěze - Šumaman 2018

Šumaman 2018 - Závodu policejních zásahových jednotek se zúčastnilo sedmnáct týmů, jihočeští borci získali stříbro.

Prestižní a velmi náročný závod zásahových jednotek Šumaman 2018 má od soboty své vítěze. Na trati o délce 45 kilometrů soutěžilo sedmnáct týmů. Přivítat jsme mohli i kolegy ze Slovenska, konkrétně z Bánské Bystřice. Osm mimořádně obtížných stanovišť čekalo na závodníky, kteří museli na trati kombinovat jízdu na kole, běh terénem a plavbu na raftu. Střílení, šplhání do korun stromů, nebo přechod sítě v dvaceti metrech nad Vítkovým hrádkem zcela jistě závodníkům okořenilo celou trať.

Návštěvníky sportovního dne nadchnul policejní vrtulník, kynologové i jízdní policejní jednotka z Prahy. Všechny soutěže pro děti byly doslova celý den v obležení.

Ceny závodícím týmům předala hejtmanka Jihočeského kraje paní Ivana Stráská a jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka. První místo v tomto mimořádném závodě získala zásahová jednotka Hradec Králové, stříbrní byli profesionálové jihočeské zásahové jednotky a třetí kolegové ze zásahové jednotky Praha.