Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zastavila a odešla z vozu přímo na kruhovém objezdu

NÁCHODSKO – Nelogické chování vysvětlila dechová zkouška. 

Dost překvapivě se v Jaroměři zachovala 38letá řidička osobního automobilu, která v pozdních nočních hodinách po 23.00 hodině v úterý 10. 10. 2017 seděla za volantem VW Passat a jela po hlavní silnici I/33. Ukázalo se ovšem, že za podivným chováním řidičky stojí alkohol. A to v hodnotě přesahující 2 promile.

Když žena dojela na kruhový objezd u Lidlu, najednou zastavila vozidlo přímo v kruhovém objezdu a vůz opustila. Přivolaná policejní hlídka nejprve narazila na prázdné auto, pak našla ženu pochodovat nedaleko vozidla. Na dotaz policistů žena přišla k autu, ale reagovala zmateně a nedokázala ani pořádně odpovědět na položené otázky. K řízení vozu se ale policistům doznala a také přiznala, že předtím požila alkohol. Její slova plně potvrdila i dechová zkouška, jíž se žena na místě dobrovolně podrobila. Ta ukázala 2,42 promile alkoholu v jejím dechu. Vůz zaparkovaný uprostřed křižovatky, policisté odstavili stranou, aby neblokoval provoz. Pak ženě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Jak se následně ukázalo, v tak neobvyklém místě podnapilá žena odstavila auto kvůli drobné poruše. Když jí zhasl motor a nepodařilo se jí znovu nastartovat, zazmatkovala a vůz opustila. Přitom jí bylo jedno, kde se zrovna nachází.

A i když nezpůsobila žádnou nehodu, trestnímu řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky se nevyhne. Hrozí jí až roční trest odnětí svobody, trest peněžitý a trest zákazu činnosti.

por. Mgr. Eva Prachařová
13. 10. 2017 v 13:00

vytisknout  e-mailem