Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zákrok v Lipníku nad Bečvou byl oprávněný

Policisté v Lipníku nad Bečvou postupovali v souladu s platnými právními předpisy. 

Vedení Policie ČR se seznámilo se shrnující zprávou Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje k zákroku policistů, ke kterému došlo v Lipníku nad Bečvou v rámci návštěvy prezidenta republiky. Skutečnosti, které jsou v této zprávě obsažené, neevokují jakékoliv podezření z postupu, který by nebyl v souladu s platnými právními předpisy. V tuto chvíli tedy není nutné přijímat v této souvislosti jakákoliv další opatření.

Vzhledem k tomu, že reprodukce hudby svou hlasitostí zřetelně přesáhla zákonný rámec a nerušený průběh shromáždění, bylo tímto jednáním porušeno ustanovení § 14 odst. 1. písm. e) zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím.

Policisté po vstupu do místnosti prokázali příslušnost k Policii ČR ústním prohlášení Policie v souladu s ustanovením § 12 odst. 2) zákona o Policii ČR a následně použili odpovídajících zákonných výzev i za použití slov „jménem zákona“ dle § 10 odst. 5) zákona o Policii ČR.

Policisté vstoupili do kanceláře dle ustanovení § 40 zákona o Policii ČR (vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek), neboť věc nesnesla odkladu a vstup tam byl nezbytný pro odvrácení závažného porušení veřejného pořádku.

24. listopadu 2017
plk. Mgr. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem