Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Z rodinného domu si odnesl starožitnosti

ČESKOLIPSKO - Neznámý pachatel překonal několikery dveře v rodinném domě v Horní Polici, než se dostal ke starožitnostem a historickým zbraním. 

Ani několikery zabezpečené dveře nezabránily neznámému pachateli v tom, aby si odnesl z rodinného domu pro majitele velmi cenné věci. Cenné nikoliv pro jejich hodnotu, avšak  cenné z důvodu citového vztahu samotného majitele k nim, neboť se jednalo o starožitnosti. K vloupání do rodinného domu došlo v době od 20. srpna do 8. září 2017 v Horní Polici na Českolipsku. Pachatel musel překonat dvoje zajištěné dřevěné dveře vedoucí ze zahrady do suterénu domu. Uvnitř domu na něj čekala překážka v podobě dalších třech uzavřených vnitřních dveří vedoucích do jednotlivých místností. Místnosti uvnitř domu prohledal a z domu již odcházel se zajímavými kousky. Odnesl si starožitný obraz o rozměrech 70 x 40 cm s vyobrazením vázy s kyticí, zdoben byl rámem žluté barvy. Majitele domu připravil i o další zajímavé věci - starožitnou šavli z 19. století, 60 cm dlouhou, dvě repliky šavlí a dvě repliky historických krázkých palných zbraní s křesadlovým zámkem, které byly nefunkční. Majiteli domu způsobil škodu za bezmála 19 tisíc korun.

Případem se nyní zabývají policisté z obvodního  oddělení Žandov, kteří již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody, za které pachateli v případě dopadení a pravomocného odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Policisté nyní budou vyhodnocovat zajištěné stopy a nejen po pachateli, ale i po odcizených starožitnostech pátrají.
 

13.9.2017
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem