Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Z restaurace odcizil hotovost a cigarety

Bruntál - a další události z okresu 

Z bytu v rekonstrukci zmizelo nářadí

Z rekonstruovaného bytu v Bruntále na ulici Dolní v době od 3. do 4. 10. 2017 odcizil prozatím neznámý pachatel nářadí. Jednalo se o příklepovou vrtačku včetně dvou baterií a nabíječky, aku šroubovák, křížový laser a rozbrušovací pilu. Způsobená škoda přesáhla 17 tisíc korun.

Měl okrást spícího muže

Policejní komisař oddělení obecné kriminality Krnov zahájil trestní stíhání 42letého muže z přečinu krádeže. Obviněný měl odcizit dne 5. 8. 2017 v Krnově na břehu řeky poblíž restaurace z kapsy kalhot poškozeného, který ležel v podnapilém stavu na lavičce, mobilní telefon. S mobilem pak měl utéct a prodat ho. Peníze měl použít pro vlastní potřebu. Způsobená škoda činí 4 600 korun.

Drahý nákup

Bruntálští policisté přijali oznámení o krádeži peněženky, ke které došlo dne 2. 10. 2017 v Bruntále v prodejně obchodního domu na ulici Třída práce. Poškozený si na prodejním pultu po nákupu zapomněl peněženku, kterou pachatel odcizil. V peněžence byla hotovost přes dva tisíce korun, platební karta a doklady. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Vloupání do restaurace

V době od 4. do 5. 10. 2017 v Bruntále na ulici Jezdecká vnikl pachatel do restaurace. Za barovým pultem poškodil zásuvku, ze které odcizil finanční hotovostí přes 17 tisíc korun a vzal i 30 krabiček cigaret různých značek. Celková škoda přesáhla 20 tisíc korun. Bruntálští policisté případ prověřují jako podezření z přečinu krádeže, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zraněná seniorka

Vrbenští policisté přijali tento týden oznámení od paní, která rozváží obědy seniorům ve Vrbně pod Pradědem, že na ulici Střelniční neotvírá ani nijak nereaguje na klepání a zvonění 73letá klientka. Po příjezdu na místo ve spolupráci s hasiči jeden z policistů vstoupil přes okno do obydlí a v obývacím pokoji nalezl na zemi ležící seniorku. Paní uvedla, že zde leží už dva dny, že upadla, když se jí udělalo zle a nebyla schopna se pohnout ani si přivolat pomoc. Žena si stěžovala na bolest končetin a měla na ramenou rozsáhlé hematomy. Přivolaní zdravotníci ženu ošetřili a převezli do nemocnice.

Vzrostlý strom někdo nařízl

Krnovští policisté prověřují okolnosti přečinu poškození cizí věci, ke kterému došlo v době od 3. do 5. 10. 2017 v Krnově na Sídlišti pod Cvilínem. Prozatím neznámý pachatel poškodil po obvodu do hloubky šesti centimetrů kmen vzrostlého čtyřicet let starého smrku. Vzhledem k tomu, že došlo k nevratnému poškození, musel být strom pokácen. Škoda byla vyčíslena na částku přesahující 15 tisíc korun.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

6. 10. 2017

vytisknout  e-mailem