Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina
Z herny si maskovaný muž odnesl několik desítek tisíc korun
JIHLAVA: Obsluhu ohrožoval zbraní.
V úterý 1. prosince kolem šesté hodiny ráno došlo v herně na ulici Březinova k loupežnému přepadení.
Maskovaný, česky mluvící muž vstoupil do herny a namířil na obsluhu krátkou střelnou zbraň. Pod pohrůžkou použití zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Zmocnil se částky ve výši několika desítek tisíc korun a z herny odešel. Obsluha herny vyběhla ven a pachatele zasáhla do obličeje slzotvorným prostředkem. Muž následně utekl směrem k ulici Okružní.
Na místo okamžitě vyjeli policisté a kriminalisté. Zjistili přibližný popis pachatele a začali po něm ve spolupráci s městskou policií v jihlavských ulicích pátrat. Jednalo se o muže přibližně 180 centimetrů vysokého ve věku kolem třiceti let. Přes obličej měl šátek a na hlavě tmavou čepici. Na sobě měl oblečenou tmavozelenou bundu. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, šetření v herně a okolí a výslech svědka. Při loupeži ke zranění obsluhy herny nedošlo.
Policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout informace o muži odpovídajícího popisu a jeho pohybu po Jihlavě, aby zatelefonovali na linku 158. Po loupeži mohl mít muž zarudlý obličej nebo nápadně slzet vlivem použití slzotvorného prostředku.
