Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Vykradli chatu v Jáchymově

KARLOVARSKO – Policisté zloděje dopadli. 

Policisté z Obvodního oddělení v Jáchymově dopadli dva zloděje, kteří se měli vloupat do místní chaty. V úterý dne 3. října 2017 se měli dva muži ve věku 31 a 39 let domluvit, že pojedou do Jáchymova na houby. Při vjetí do lesa nedaleko Jáchymova si všimli chaty, ve které se v tu dobu nikdo nenacházel. Starší z mužů měl hlídat a mladší po zmonitorování objektu vypáčil dveře od chaty a vnikl dovnitř. Odtud odcizil různé věci jako např. autobaterie, solární panely, benzínový agregát a další. Odcizené věci naskládal do stavebního kolečka a odvezl je k vozidlu patřící staršímu muži. Odcizené věci vozidlem odvezli do garáže 39 letého muže.

O den později se na stejné místo společně opět vrátili. Devětatřicetiletý muž měl opět hlídat a mladší vnikl do druhé části rekreační chaty. Do stavebního kolečka si připravil odcizené různé věci, jako např. různé nářadí, solární panely, kutilské potřeby aj. Na místě však byli vyrušeni příjezdem policejní hlídky a z místa utekli. Díky dobré místní znalosti se povedlo policistům pachatele zjistit a dopadnout.

Devětatřicetiletý letý muž si od policistů vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinů krádeže ve formě účastenství, Porušování domovní svobody, Poškození cizí věci a Podílnictví.  Za uvedené přečiny mu tak v případě prokázání viny hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody, a to konkrétně za Podílnictví. Sdělení podezření ze spáchání přečinů krádeže, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci si vyslechl i 31 letý muž. Jemu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Odcizené věci policisté zajistili a budou navráceny zpět majitelům.

nprap. Zuzana Týřová
6. 10. 2017

vytisknout  e-mailem