Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Vykradení chatek objasněno

Bruntál - matka si pro děti přišla v podnapilém stavu 

Objasnění vloupání do chatek v Krnově

Krnovští kriminalisté ve spolupráci s místními policisty a strážníky objasnili vloupání do dvou chatek v Krnově v zahrádkářské kolonii Opavice. Při domovní prohlídce u jednoho z pachatelů zajistili také sušenou rostlinnou hmotu s obsahem THC a po prvotních procesních úkonech muž skončil v policejní cele. Následně policejní komisař obvinil muže ve věku 44 let a dvě ženy ve věku 30 a 52 let z přečinu krádeže ve formě spolupachatelství. Protiprávního jednání se měli dopustit tím, že po vzájemné domluvě násilně vnikli v době od 28. do 29. 9. 2017 do dvou zahradních chatek v zahrádkářské kolonii Opavice. Rekreační objekty prohledali a odcizili různé věci v hodnotě přesahující 6 tisíc korun (nářadí, nádobí, vařiče).

Obviněnému muži je také kladeno za vinu, že měl v jarních měsících letošního roku vypěstovat v Krnově minimálně jednu rostlinu s obsahem THC. Rostlinu měl sklidit a sušením z ní vyrobit drogu, kterou prodával či dával uživatelům. Za toto protiprávní jednání si muž vyslechl obvinění z přečinu neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnou a psychotropní látkou, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let. Obviněným ženám hrozí trest odnětí svobody do výše dvou let.

„Matka“

Policisté řešili včera 11. 10. 2017 v noci v Bruntále oznámení ženy, která uvedla, že známá jí požádala o chvilkové pohlídání dětí, ale ani skoro po třech hodinách si pro děti nepřišla. Žena ve věku 37 let měla přijít k oznamovatelce v podvečerních hodinách na návštěvu a to i se svými dětmi. V průběhu návštěvy sdělila, že si potřebuje nutně něco vyřídit a jestli děti (9 let, 3 měsíce) u ní může na chvíli nechat. Ani po dvou a půl hodinách se však nevracela, oznamovatelka se jí snažila telefonicky kontaktovat, což se nepodařilo a tak se obrátila na policisty. V průběhu řešení události se matka dětí do bytu dostavila i s přítelem, ale ve značně podnapilém stavu. Dechové zkoušky vykázaly hodnoty přesahující 2 promile. Žena nebyla schopna řádně komunikovat a natož se postarat o děti. Neuvedla ani nikoho z blízkých osob, které by tak učinily. Policisté kontaktovali sociální pracovnici, která si děti převzala a dočasně umístila do dětského domova. Jednáním „matky“ se policisté dále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožování výchovy dítěte.

Odcizení pásů na vyvážecí traktor

V době od 2. do 7. 10. 2017 v Hynčicích u skládky dřeva odcizil prozatím neznámý pachatel dva kusy pásů na kola vyvážecího traktoru. Způsobená škoda činí 120 tisíc korun. Albrechtičtí policisté případ prověřují jako přečin krádeže, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

vytisknout  e-mailem