Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Voda 2017

Policisté se po druhé zaměří na vodní cesty a vodní plochy. 

Dnes v dopoledních hodinách proběhla na Policejním prezidiu České republiky tisková konference k bezpečnostnímu opatření „VODA 2017“. Policisté se v rámci tohoto bezpečnostního opatření v období letních prázdnin, zaměří na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na sledovaných a nesledovaných vodních cestách a plochách.

„Jedná se o celorepublikovou akci, kdy policisté pořádkové policie ve spolupráci s pracovníky státní plavební správy provedou ve smíšených hlídkách důkladné kontroly,“ uvedl ředitel pořádkové policie plk. Martin Hrinko na dnešní tiskové konferenci.

Kontrolní činnost bude zaměřena zejména na kontrolu plavidel, přístavišť, půjčoven lodí, vodáků, plavců, rybářů, vůdců malých plavidel, požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek atd.

„V posledních letech poměrně intenzivně stoupá plavební provoz, a to zejména rekreačních plavidel. Spolupráce s Policií České republiky je tak na místě a doufám, že v ní budeme pokračovat i v budoucnu,“ uvedla ředitelka Státní plavební správy Mgr. Klára Němcová

19. června 2017
kpt. Petr Habenicht
Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem