Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Vloni zemřel při nehodě jeho spolujezdec, hrozí mu až 6 let

LIBERECKO - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 55letého cizince, který zavinil v květnu loňského roku dopravní nehodu u Hrádku nad Nisou s fatálním následkem.  

Až šestiletý pobyt za mřížemi hrozí nyní 55letému cizinci, který v loňském roce 14. května jako řidič osobního vozidla Škoda Felicia zavinil dopravní nehodu poblíž kruhového objezdu u Hrádku nad Nisou s fatálním následkem.

Liberečtí kriminalisté již zahájili trestní stáhání cizince pro přečiny "Ohrožení pod vlivem návykové látky" a "Usmrcení z nedbalosti" .

Na vině této nehody bylo více příčin. Řidič usedl za volant vozidla pod vlivem alkoholu, s takřka 2 promilemi. Dále řídil vozidlo, přestože nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Kriminalisté si vyžádali vyhotovení znaleckých posudků z oboru zdravotnictví a z oboru doprava. Z nich je jednoznačně zřejmé, že řidič dostatečně nesledoval provoz na pozemní komunikaci, v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost a bočně narazil do ocelových svodidel vpravo. Následně čelně narazil do zídky kruhového objezdu, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Při nehodě přišel o život jeho spolujezdec, rovněž občan cizí státní příslušnosti. Dále způsobil řidič škodu přes 70 tisíc korun, kdy kromě škody na vozidle vznikla škoda na zídce kruhového objezdu.

Trestní stíhání probíhá nyní na svobodě. 


26.1.2016
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

vytisknout  e-mailem