Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vítězný týden jihočeských policistů

Jihočeský kraj - Policisté získali minulý týden za projekt prevence kriminality první místo v republice, přidali pak ještě tři vítezství v soutěži POLICISTA ROKU 2016. 

Jihočeští policisté získali v minulém týdnu čtyři mimořádná ocenění své práce. V úterý na slavnostním večeru převzali z rukou vedoucího odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky JUDr. Michala Barboříka cenu ministra za první místo v republikové soutěži nejlepší projekt prevence kriminality pro rok 2017. Vyhráli s pilotním jihočeským projektem „Ozbrojený útočník ve škole“…Projekt realizuje tým sestavený z pracovníků krajského úřadu, jihočeské policie a zdravotnické záchranné služby… Zástupci těchto organizací si cenu převzali společně. Krajský úřad, který je hlavním realizátorem projektu, zastupovala manažerka prevence kriminality Mgr. Veronika Švehlová Bullová, která poděkovala za toto ocenění. Připomněla: „Projekt běží již skoro dva roky a je určen pro základní a střední školy v Jihočeském kraji. Tým odborníků vzdělává pracovníky škol a realizuje nejen teoretické semináře, ale také připravuje modelové situace, které naučí pracovníky škol připravit se na mimořádnou událost, jako je ohrožení školy a žáků ze strany ozbrojeného útočníka. Projekt představuje komplexní škálu mnoha opatření, která zvýší bezpečnost každé školy, která projektem projde.“  V současné době je do projektu zapojeno v různé fázi na tři desítky škol v celém kraji. První místo obdržel projekt především za svoji komplexnost. Jihočeši tak úspěšně navázali na projekt seminářů policistů Krajského ředitelství hlavního města Prahy, který toto téma před několika roky otevřel.

Podrobnosti k projektu naleznete zde:  http://utocnik.kraj-jihocesky.cz/

V pátek si pak jihočeští policisté převzali na Pražském hradě další tři ocenění z rukou první dámy Ivany Zemanové, ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého. V prestižní soutěži Policista roku 2016 totiž získali tři první místa a to v kategorii ČIN ROKU, VÝNOSÁŘ ROKU a OBČANSKÝ ZAMĚSTNANEC ROKU.

Paní Marie Soukupovájako zaměstnanec roku pracuje pro policii neuvěřitelných 43 let. Po celou dobu zastávala funkce v oblasti správy nemovitého majetku, zejména bytové správy. Je trvale hodnocena mezi nejlepšími zaměstnanci krajského ředitelství.

Zvláštní cenu ministra vnitra (Výnosář roku)za vynikající výsledky v zajišťování výnosů z trestné činnosti získali policisté z jihočeského odboru hospodářské kriminality ve složení: kpt. Václav KUČERA, kpt. Josef KRUMP,  kpt. Petr ONDRÁK, kpt. Jakub ŠŤÁSTKA a kpt. Petr ŠEJNOHA. Týmu se podařilo v březnu 2016, jako prvnímu v republice, zajistit licenci potřebnou k provozu fotovoltaické elektrárny u Jindřichova Hradce. Kriminalisté s čestným titulem VÝNOSÁŘI ROKU tak uchránili státu stamiliony korun.

Vyhlášením prvního místa pro kategorii Čin roku, pro policisty Václava Haase (in memoriam) a Jaroslava Humeše se všichni ve Španělském sále Pražského hradu vrátili k lidské a služební tragédii, kterou skončil loňský prosincový víkend ve Velicích na Českobudějovicku.  Banální rodinná hádka, na kterou vyjížděli policisté z Obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou, Václav Haase a Jaroslav Humeš,  se stala během několika sekund smrtící pastí. Dopoledne 20. prosince 2016 kolem desáté hodiny podlehl svým zraněním policista z obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou nprap. Václav Haase, který o víkendu 18. 12. 2016 společně s kolegou prap. Jaroslav Humešem zasahoval proti agresivnímu mladíkovi, který v rodinném domě napadal další členy domácnosti. Pachatel na policisty zaútočil dřevěnou násadou a následně i skrytým nožem.  Oba policisty vážně zranil. I přes utrpěná zranění jej policisté dokázali zpacifikovat. Při zákroku také velmi pomohly další osoby z domu a sousedství. Oba policisté se hned po převezení do nemocnice podrobili operaci. Praporčík Jaroslav Humeš utrpěl těžká zranění a musel být operován. Nadpraporčík Václav Haase bojoval s pomocí lékařů dlouhé hodiny o svůj život. Dopoledne 20. prosince 2016 svůj poslední boj prohrál. Osmnáctiletý útočník skončil po ošetření v policejní cele. Následně byl obviněn z vraždy a pokusu vraždy, soudem byl pro tyto skutky v letošním roce odsouzen. Všichni přítomní ve Španělském sále vzdali potleskem ve stoje čest těmto policistům.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

26. září 2017

Odkazy do noveho okna

Policista roku I

Policista roku I 

Detailní náhled

Policista roku II

Policista roku II 

Detailní náhled

Policista roku III

Policista roku III 

Detailní náhled

Policista roku IV

Policista roku IV 

Detailní náhled

Policista roku 2016 V

Policista roku 2016 V 

Detailní náhled

Projekt ozbrojený útočník I

Projekt ozbrojený útočník I 

Detailní náhled

Projekt ozbrojený útočník II

Projekt ozbrojený útočník II 

Detailní náhled

Projekt ozbrojený útočník III

Projekt ozbrojený útočník III 

Detailní náhled

Projekt ozbrojený útočník IV

Projekt ozbrojený útočník IV 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem