Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vítám vás na stránkách Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

 

plk. Mgr. Robert ŠLACHTA

     Těší mě, že jste si naše stránky otevřeli a věřím, že se stanete jejich pravidelnými návštěvníky. Na těchto stránkách pro vás připravujeme informace o našem útvaru a jeho činnosti. Materiály a informace zde zveřejněné jsou určeny především laické veřejnosti a při jejich tvorbě je k nim i takto přistupováno. Cílem těchto stránek proto není přinést odbornou studii organizovaného zločinu v České republice, ale předložit veřejnosti základní informace o tom, co je to ÚOOZ a čím se zabývá.

     Možná si nyní říkáte, že aktuální informace o stavu organizovaného zločinu v ČR je právě to, co by vás zajímalo nejvíce. Je to pochopitelné, ale z taktických důvodů bohužel nereálné. Žádný útvar, zabývající se stejnou problematikou kdekoli na světě, si nemůže dovolit prostřednictvím veřejných zdrojů sdělovat těm, kteří organizovaný zločin představují, jakými operativními informacemi disponuje a na čem aktuálně pracuje. Náš útvar prošel velkou řadou změn a jednou z nich je také naprosto striktní oddělování důkazů od poznatků. Nesbíráme informace proto, abychom je zveřejňovali, ale zveřejňujeme případy, které jsme díky relevantním informacím odhalili a vyšetřili. Naším úkolem není hodně o práci mluvit ale hodně pracovat. Tak chápeme to, co od nás veřejnost očekává.

     Vstupujete-li na naše webové stránky nikoli kvůli vyhledávání senzací, ale proto, že se chcete o našem útvaru něco dozvědět a hledáte seriozní informace které je možné, s ohledem na poslání našeho útvaru zveřejnit, pak jste ovšem na správném místě. Chceme vás touto cestou oslovit přímo, nezprostředkovaně. Proto jsme pro vás připravili informace, rady a doporučení z oblasti prevence kriminality, dále archiv vydávaných tiskových zpráv a odkaz na „jiná sdělení“, kde, v případě nutnosti, budeme reagovat na aktuální otázky týkající se našeho útvaru.
 
     Věřím, že i tyto stránky pomohou zlepšit obraz Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v očích veřejnosti. Nezbývá než si přát, abyste si naše stránky v budoucnu na svém počítači přidali do položky „oblíbené“.
 
plk. Mgr. Robert ŠLACHTA, ředitel ÚOOZ SKPV
 
 
Kontaktní údaje:

Adresa: PO BOX 41, 156 80 Praha 5 - Zbraslav 
e-mail:
uooz.sekretariat@pcr.cz 
telefon: 974 842 683
fax: 974 842 594
uooz_tisk1.jpg 

 

 

vytisknout  e-mailem