Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Víkendové zprávy

Bruntál- nabízel levnější energii, přitom kradl a jiné události... 

Nabízel levnější energii a přitom kradl

Odcizení tabletu z bytu seniorky prověřují bruntálští policisté. K činu došlo v pátek 10. 3. 2017 v odpoledních hodinách na ulici Uhlířská. Prozatím neznámý pachatel se dostal do bytu důvěřivé paní pod záminkou poskytnutí levnější elektrické energie. Pachatel využil situace, kdy poškozená hledala smlouvy a ze stolu jí odcizil iPad v hodnotě 9 tisíc korun.

V souvislosti s tímto případem opět upozorňujeme, aby starší občané nepouštěli do svých bytů neznámé osoby. Vydávají-li se za pracovníky různých společností, je vhodné požadovat po nich pověření, opsat si údaje a informovat se na příslušné instituci, zda se skutečně jedná o pověřeného zaměstnance. V případě jakýchkoliv pochybností nabízenou službu odmítnout nebo domluvit jiný termín a dobu, kdy nebudou sami doma.

Úvěrový podvod

Z přečinu úvěrového podvodu si v těchto dnech vyslechl podezření 21letý muž z Krnova. Ten měl dne 15. 6. 2016 v Krnově uzavřít s finanční společností smlouvu o zápůjčce na částku 17 tisíc korun, do které měl uvést nepravdivé údaje o svém zaměstnání a příjmu. V době uzavírání smlouvy byl nezaměstnaný, neměl žádný oficiální příjem a měl si být vědom, že nebude schopen plnit své finanční závazky. Uhradil pouze částku 1 950 korun a další splátky do dnešní doby nezaplatil. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše dvou let.

Vloupání do zahradní chatky

Krnovští policisté prověřují krádež vloupáním do zahradní chatky na ulici Nábřežní. V době od 5. do 11. 3. 2017 vnikl pachatel do zahradní chatky a odcizil elektrocentrálu a křovinořez. Způsobená škoda je kolem 5 tisíc korun.

Návštěva restaurace je vyšla draho

Policisté přijali v průběhu víkendu dvě oznámení o odcizení věci při návštěvách restaurací.

V Rýmařově v restauraci v areálu hřiště v pátek 10. 3. 2017 v nočních hodinách využil pachatel nestřeženého okamžiku a 34leté ženě odcizil na stole položenou taštičku. Poškozená v ní měla mobilní telefon, doklady, platební kartu a hotovost 600 korun. Způsobená škoda činí 5 400 korun.

V Bruntále v restauraci na ulici Požárníků dne 12. 3. 2017 přišla 40letá žena o kabelku, kterou měla položenou na židli. V tašce byla peněženka s hotovostí 700 korun, doklady, platební karty a mobilní telefon. Škoda přesahuje 3 tisíc korun.

Střízlivěl na záchytce

Rýmařovští policisté byli v nočních hodinách dne 9. 3. 2017 přivoláni do restaurace v Břidličné. Zde měl 54letý host odmítat zaplatit útratu (za 14 odlivek rumu a nealko) a vulgárně napadat obsluhu. Následně měl vyhrožovat sebepoškozením. Přivolaní policisté muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnoty přesahující 3 promile a střízlivěl na záchytné stanici. Je podezřelý z přestupku proti majetku a občanskému soužití.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

13. 3. 2017

vytisknout  e-mailem