Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Velký nárůst dopravních nehod

KARLOVARSKO – Řidiči bourají více jak loni. 

Od začátku letošního roku do dnešního dne narostl počet v celém Karlovarském kraji o 70 dopravních nehod oproti stejnému obdobní v loňském roce. Zvýšil se také počet lehce i těžce zraněních osob.

Nejvíce vzrostl počet nehod na Karlovarsku, konkrétně na území města Karlovy Vary. Dalším místem, kde došlo k velkému nárustu dopravních nehod je průtah Karlovými Vary od Globusu až po silnici I/6 u obce Bochov.

Z tohoto důvodu přistoupili dopravní policisté ke zvýšenému dohledu ve vybraných lokalitách. Kontrolu řidičů budou provádět za pomoci využití veškerých dostupných technických prostředků, kterými disponuje dopravní policie celého Karlovarského kraje. Policisté využijí zejména radary k měření rychlosti vozidel a to jak vestavěné v civilních vozidlech, tak přenosné.
Policie tento krok považuje za spíše preventivní, protože cílem je snížení nehodovosti a jejich následků.

Podíl na zvýšené nehodovosti mají také řidiči, kteří nevěnují dostatečnou pozornost při řízení motorových vozidel. Takto vzniká většina dopravních nehod na parkovišti nebo také při nedostatečném dodržení bezpečnostní vzdálenosti, kdy řidič nabourá do zadní části vozidla, které před ním zastaví např. před přechodem pro chodce.

Vzhledem k tomu, že není typická zima, řidiči často situaci na silnicích podceňují a při jízdě ve vozidle nejsou dostatečně obezřetní. 

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
11. 2. 2016

vytisknout  e-mailem