Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Večírek se zřejmě prodraží

PARDUBICE – Žena zaměstnala policisty dvakrát za službu. 

ilustrační fotoilustrační fotoDne 4. září 2017 po osmé hodině večerní přijali policisté oznámení od ženy, která tvrdila, že jí někdo odcizil vozidlo. Do pátrání po hyundai se zapojily hlídky policistů z Pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství Pardubického kraje a po necelých dvou hodinách vůz nalezly v blízkosti baru v Pardubicích v ulici Ohrazenická. Potom, co vozidlo hlídka před barem našla, žena se rozpomněla, že se včera opila a nepamatovala si, kam vozidlo zaparkovala. Další verze byla taková, že je to vtípek od kamarádů, kteří mají odtahovku.

Téhož večera kolegové narazili při hlídkové činnosti na toto vozidlo podruhé, a to když nebezpečně kličkovalo po silnici v ulici Bělehradská. Po zastavení vozu byla řidička vyzvána k předložení potřebných dokladů. Z jejího dechu byl cítit alkohol. Žena se podrobila dechové zkoušce. Ta potvrdila domněnku hlídky, že se řidička před jízdou posilnila. Pozitivní  výsledek 1,46 promile nikoho nepřekvapil. Podnapilá žena nakonec přiznala, že požila alkohol, ale na množství si nevzpomíná. Poté se na protialkoholní záchytné stanici podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Osmadvacetileté řidičce policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a byla jí zakázána další jízda.  

Případ šetří pardubičtí policisté jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což řidičce hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

prap. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí
5. září 2017

vytisknout  e-mailem