Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Ve vloupačkách teď nepokračuje

MOST - Soud ho poslal do vazební věznice; Platil cizí kartou, prý ji od někoho dostal; Výsledky dopravních akcí. 

Řidiči nedodržují stanovenou rychlost, odhalily to silniční kontroly
Pod drobnohledem dopravní policie jsou řidiči v době prázdnin v rámci intenzivních kontrol i na silnicích mosteckého okresu. Policisté během několika akcí, které začaly od 30. 6. 2017, zkontrolovali na Mostecku celkem 194 motorových vozidel a odhalili 135 přestupků v dopravě. Za 106 z nich uložili řidičům pokuty ve výši 53 200 korun. U 53 řidičů bylo zjištěno překročení stanovené rychlosti, 5 osob nebylo za jízdy připoutáno, 4 pokuty vyinkasovali řidiči za nepoužití zádržných systémů, pokuty neminuly ani šestici chodců a 1 motocyklistu. U 26 vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav, dva řidiči nepředložili doklady o pojištění odpovědnosti. Dva motoristé byli pod vlivem alkoholu. Kontroly na silnicích budou pokračovat i nadále v dalších dnech.

O cizí platební kartu i nakoupené zboží přišel
Mostečtí policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 26letému muži z Teplic. Ten měl v jedné prodejně s oděvy v obchodním domě platit zboží platební kartou. Karta však nebyla jeho. O tu zatím nezjištěno jak přišel původní majitel z Mostu, když začátkem července v noci odcházel domů z jedné mostecké restaurace a doma zjistil, že mu kdosi z peněženky odcizil doklady a platební kartu. Tu policie zajistila. Zajistila i zakoupené oděvy v hodnotě 437 korun. Muž prý kartu dostal od jednoho muže, kterého údajně ani pořádně nezná.

Lapka šel do vazby, vykradl dům, sklepy a komoru
Ve vazbě je na podnět policie 41letý muž z Mostu, kterého vyšetřovatel obvinil z přečinu neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a porušování domovní svobody, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Muž se měl dopustit několika krádeží. V červnu vnikl v noci do domu v Litvínově a odcizil tam různé nářadí. Vzal i klíčky k osobnímu vozidlu, které následně našel, pomocí klíče otevřel a poté s ním odjel do Janova, kde vozidlo odstavil. V Hamru vnikl do sklepa obytného domu a tam se vloupal do kójí, ze kterých odnesl elektrické nářadí, kabely a další věci. Do třetice se v Hamru vloupal v domě do bytové komory a hodilo se mu pečivo, oleje, zavařeniny, nápoje, cukrovinky i těstoviny, vše za 15 tisíc korun. Celkem zanechal škodu za více než 27 tisíc korun. Část odcizených věcí byla zajištěna a vrácena zpět poškozeným. Potraviny údajně muž užil pro vlastní potřebu.

Ve zkušební  kabince přišla o peníze
Na neopatrnost doplatila jedna mladá žena. Ta byla  v centru města nakupovat a zamířila do jedné prodejny s oděvy. Ve zkušební kabince si odložila portmonku a tu tam při odchodu zapomněla. Záhy si vzpomněla. Peněženku získala sice zpátky, ale uvnitř chybělo několik tisíc korun. Případem krádeže se nyní zabývají mostečtí policisté, kteří věc šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

nprap. Ludmila Světláková
Most 14. července 2017

vytisknout  e-mailem