Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

"Vařil" v azylovém domě

HRADECKO - Muži hrozí pětiletý trest odnětí svobody. 

varnaV úterý 10.10. kriminalisté z oddělení obecné kriminality obvinili 51letého muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 
Zaměstnanci azylového domu našli ve skříňce jednoho obyvatele věci potřebné k výrobě pervitinu, které zabavili a přivolali policisty. Mezi věcmi se nacházely například skleněné baňky, lahve s chemickými roztoky, injekční stříkačky, svíčky a další chemikálie. Majitel věcí, který mezitím z azylového domu odešel, se sám druhý den policistům přihlásil. Uvedl, že věci našel v taškách pod jedním železničním mostem v Hradci Králové. Vzhledem ke svým předchozím zkušenostem s drogami, věděl na co jsou, vzal je a uschoval ve své skříňce. Využil příležitosti, kdy byl na pokoji sám a ze zbytků provedl závěrečnou fázi, tzv. výtřep a získal 0,3 g pervitinu, který si žilně aplikoval. Tašky s věcmi měl v úmyslu prodat za drogy, nebo je případně za dávku pervitinu půjčovat.
Muž je stíhán na svobodě a s policisty spolupracuje. Přesto, že vyrobil ani ne gram pervitinu, mu hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do pěti let.

por. Iva Kormošová
12.10.2017, 12.45

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem