Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V sobotu do Liberce přijede FK Jablonec - AKTUALIZACE

LIBEREC - Policisté jsou připraveni v souvislosti se zítřejším fotbalovým utkáním v Liberci chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

V sobotu 20. února v 17.30 hodin začne na stadionu U Nisy v Liberci fotbalové utkání první Synot ligy mezi mužstvy FC Slovan Liberec a FK Jablonec.

Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České republiky bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Liberce a jeho okolí.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení. Dále z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali také pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

Do uvedeného opatření budou zapojeni policisté pořádkové a dopravní služby, služby kriminální policie a vyšetřování společně s členy Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Všichni v rámci tohoto bezpečnostního opatření budou úzce spolupracovat se strážníky městské policie, pořadateli a pracovníky bezpečnostní agentury.


19. 2. 2016
nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

 

Aktualizace ze dne 20. 2. 2016 21.30 hodin:

Dnes v Liberci na stadionu U Nisy proběhlo fotbalové utkání první Synot ligy mezi mužstvy FC Slovan Liberec a FK Jablonec. Zápas sledovalo přímo na stadionu celkem 4 641 diváků – z toho 300 fanoušků hostujícího celku. Na základě získaných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový a z tohoto důvodu Policie České republiky připravila na dnešek bezpečností opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Liberec a okolí.

Všem policistům zařazených do uvedeného bezpečnostní opatření se podařilo zajistit bezpečnost silničního provozu a udržet veřejný pořádek v okolí stadionu i v celém městě. V rámci tohoto opatření policisté řešili pouze přestupková jednání – dva přestupky v souvislosti s bezpečností silničního provozu a jeden přestupek proti veřejnému pořádku. Dvěma přestupcům byla udělena bloková pokuta a jednání jednoho pachatele přestupku bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řízení.

 

nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

 

 

vytisknout  e-mailem