Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Okradl svou matku

TEPLICKO - Soudu se asi nevyhne; Zloděj na kole; Úvěr nesplácí. 

Okradl svou matku

     Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí 26letému muži, který okradl vlastní matku. Koncem srpna jí vzal z bytu, kde společně žijí, nepřenosnou platební kartu vydanou k bankovnímu účtu poškozené a následně bez jejího vědomí a souhlasu vybral z bankomatu téměř 14 tisíc korun. Policisté případ prověřovali pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ačkoliv okradená žena využila svého práva a nedala souhlas s trestním stíháním svého syna, i tak může stanout před soudem, protože na zneužití platební karty se souhlas poškozeného se stíháním blízké osoby nevztahuje.

Zloděj na kole

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v katastru obce Zabrušany okradl mladou ženu, která šla na procházku s kočárkem. Muž, který jel na kole ve směru od Nové Vsi na Straky, jí z ramene strhl kabelku a z místa činu ujel. Poškozená přišla o doklady, platební kartu, peníze, klíče a speciální dioptrické brýle, které měla v kabelce. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jejichž spáchání hrozí zloději v případě dopadení až dva roky vězení.

Úvěr nesplácí

     Z přečinu úvěrového podvodu se bude zodpovídat 20letá žena, která v teplické prodejně elektra uzavřela s poškozenou společností poskytující nebankovní půjčky smlouvu o spotřebitelském úvěru na nákup mobilního telefonu v hodnotě 14 tisíc korun. Prostřednictvím úvěrové karty, která jí byla vydána, pak utratila další tři a půl tisíce korun. Při uzavírání smlouvy uvedla nepravdivé údaje o svém zaměstnání a výši příjmu, měsíční splátky navíc vůbec nehradí.

     O dva měsíce později uzavřela další smlouvu o spotřebitelském úvěru, tentokrát na nákup myčky v hodnotě čtrnáct tisíc korun a opět uvedla zkreslené údaje o své práci. Obviněné ženě, která dluží přes třicet tisíc korun, hrozí v případě odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.

6. 10. 2017, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem