Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Ujížděl policistům

KARLOVARSKO – Byl si toho vědom. 

Ostrovští policisté vyšetřují případ osmatřicetiletého muže z Loun, který je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Osmatřicetiletý muž včerejšího dne ve večerních hodinách řídil z Ostrova, ulicí Mořičovská do ulice Nádražní osobní motorové vozidlo Opel. Při jízdě byl vyzván policisty, znamením k zastavení vozidla za pomoci výstražných zvukových a světelných znamení s nápisem STOP. Ta tuto výzvu opakovaně nereagoval, zrychloval svou jízdu a hlídce ujížděl do ulice Karlovarské a na silnici č. I/13 směrem do Karlových Varů.

V obci Dalovice řidič se snažil ujet dopravním policistům, kteří ho pronásledovali v novém policejním vozidle, svou bezohlednou jízdou v protisměru mohl ohrozit ostatní účastníky silničního provozu, v několika případech sám málem havaroval. Následně s vozidlem dostal smyk a policistům se vzdal. V policejních evidencích pak policisté zjistili, že muž řídil osobní motorové vozidlo, ačkoliv věděl, že má rozhodnutím Magistrátu města Karlovy Vary vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Při kontrole hlídka zjistila, že řidič je pozitivní na přítomnost omamných a psychotropních látek.

por. Ing. Pavel Valenta
12.02.2016

vytisknout  e-mailem