Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Řidič od dopravní nehody ujel

KARLOVARSKO – Majitel vozidla nadýchal 2,33 promile alkoholu.  

V neděli dne 24. ledna došlo na silnici 1/25 v Horním Žďáru u Ostrova k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem Škoda Fabia a Ford Fiesta.

Řidič vozidla Škoda se zřejmě neřídil pravidly provozu na pozemních komunikacích, kdy nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem značky Ford, které jelo ve stejném směru jízdy, přičemž došlo ke střetu. Vozidlo Škoda mělo skončit na chodníku, odkud řidič vycouval zpět na komunikaci a z místa nehody ujel směrem na Jáchymov. Po vozidle bylo ihned po nahlášení vyhlášeno pátrání. Vozidlo bylo nalezeno v Jáchymově, stejně jako údajný řidič a majitel vozidla. S tím byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, při které muž nadýchal 2,33 promile alkoholu. Poté byl muž vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, což odmítl. Další jízda mu byla zakázána. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 10 tisíc korun. Věc je nadále v šetření policistů.

Dopravní policisté žádají svědky této dopravní nehody, aby jakékoliv informace, které jim pomohou při vyšetřování, volali na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na telefonní číslo 974 366 408 – dozorčí služba dopravních nehod.

nprap. Zuzana Týřová
26. 1. 2016

Odkazy do noveho okna

Místo DN.

Místo DN. 

Detailní náhled

Místo DN.

Místo DN. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem