Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Úspěšné realizace za měsíc červen

Pátrači z ÚSKPV společně s krajskými kolegy dopadli čtyři hledané osoby. 

Policisté z odboru pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR (tzv. pátrači) za měsíc červen zadrželi 2 osoby v zahraničí. Dále současně s pražskými,  královéhradeckými, olomouckými, ostravskými a zlínskými kolegy zadrželi 4 osoby v České republice. Celkem tak v tomto roce úspěšně dopadli 20 osob v Česku a 7 v zahraničí.
 

Muž, 42 let
PRAHA

Kriminalisté z druhého pražského obvodu vyhlásili v loňském září celostátní pátrání po muži (42), který je podezřelý z neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a jedy. Konkrétně se jednalo o pěstování konopí.

S ohledem na skutečnost, že se hledaného nepodařilo v průběhu půl roku vypátrat a zadržet, začali na případu spolupracovat policisté Národní jednotky cíleného pátrání, odboru pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky.

Dne 26. června 2017 v ranních hodinách policisté hledaného zadrželi v bytě, i s dalšími dvěma společníky. V bytě byla současně nalezena plně zařízená a funkční vnitřní (indoor) pěstírna konopí s přibližně 100 kusy rostlin v různém stádiu růstu a rovněž již nasušené rostliny připravené k distribuci.

Případ i zadržené osoby si na místě převzali pražští kriminalisté, kteří budou ve věci činit další procesní úkony.

Video naleznete na našem YouTube kanalu  (seznam - zpravodajská videa).


Muž, 39 let
ZLÍN

Policisté odboru pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky dne 22. června 2017 společně s královéhradeckými, olomouckými a zlínskými kolegy zadrželi hledaného slovensky hovořícího muže.

K zadržení došlo v Uherském Brodě na silnici číslo I/50 ve směru na státní hranici se Slovenskou republikou, kdy se hledaný chtěl vyhnout s vozidlem Škoda Octavia vybudovanému zátarasu služebních vozidel. Proti ujíždějícímu vozidlu byl použit donucovací prostředek zastavovací pás.

Na hledaného byl vydán Obvodním soudem - Prostějov příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro přečin podvodu. Tento muž si tak odpyká 3 roky a 6 měsíců v olomoucké věznici.

Video naleznete na našem YouTube kanalu  (seznam - zpravodajská videa).

Muž, 49 let
HAVÍŘOV

Cílené pátrání na tohoto muže bylo zahájeno 26. května letošního roku, jelikož se vyhýbal trestu, který si měl odpykat za mřížemi a to v délce trvání tří let pro přečin podplácení. Následně byl vydán evropský zatýkací rozkaz Špecializovaným trestným súdom v Pezinku.

Zadržen byl prezidiálními pátrači a ostravskými kriminalisty v Havířově dne 28. června 2017 v 17:20 hodin

Hledaný cizinec nar. 1968, byl  v roce 2016 již 2x v mezinárodním pátraní, vždy po (vypátrání) kontaktu s policií a dle požadavku vyžadujícího justičního orgánu byl vytěžen k současnému místu bydliště a dalších kontaktů na svoji osobu, které nedlouho po kontrole změnil.

Žena, 29 let
PRAHA

Devětadvacetiletá žena byla v pátrání od 9. června 2017 pro podezření z přečinu podvod a navíc figurovala jako korunní svědek v trestném činu pokusu vraždy.

Policisté ji zadrželi dne 19. června v 12:45 hod. na nádraží Veleslavín, Praha 6.
 

3. července 2017
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem