Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Sklepy terčem zloděje

ORLICKOÚSTECKO – Škody jdou do desetitisíců. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRHned dva sklepy v panelových domech v Chocni si vyhlédl neznámý pachatel, aby z nich odcizil věci za téměř 100 tisíc korun.

Zloděj v noci z pondělí na úterý 13. června 2017 vnikl sklepním oknem násilím do prostoru sklepa, ze kterého odcizil ¾ kontrabas světlehnědé barvy v hodnotě 60 tisíc korun, elektrický basový zesilovač značky Kustom, typ KBA 30 v hodnotě 5 tisíc korun a pánské trekingové jízdní kolo značky Author Mision v hodnotě 10 tisíc korun. Pachatel se ještě pokusil násilím vniknout do sousedního sklepa, což se mu nepodařilo.

Ten samý večer pachatel vnikl do kolárny jiného panelového domu, ze které odcizil dvě jízdní kola značky Leader Fox Lady (černé barvy i s blatníky, výrobního čísla DF 1534985) a značky Leader Fox Gent (černo-šedivé barvy i s blatníky a nosičem, výrobního čísla DF 1319422). Majitelům způsobil škodu za bezmála 19 tisíc korun.

Pokud obě krádeže má na svědomí jeden pachatel hrozí mu za přečiny krádež a porušování domovní svobody trest odnětí svobody až na pět let.

Při nákupu zboží z druhé ruky buďte obezřetní, mohlo by pocházet z trestné činnosti. Jakékoliv podezření na uvedenou majetkovou trestnou činnost nám sdělte na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 711.

14. června 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem