Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události z okresu Bruntál

Bruntál - ohrožování výchovy dítěte a jiné události 

Řídil i přes zákaz

Dne 1. 2. 2017 při silniční kontrole rýmařovští policisté zastavili vozidlo Renault, které řídil 50letý muž. Na výzvu policistům jim nepředložil řidičský průkaz a odmítl dechovou zkoušku. Policisté lustrací v evidencích zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a to do listopadu 2017. Muži ještě ten den sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše tří let.

Jízda pod vlivem alkoholu

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky si vyslechl v těchto dnech podezření 54letý cizinec. Ten měl dne 19. 1. 2017 v Rýmařově řídit vozidlo Felicia pod vlivem alkoholu. Při silniční kontrole policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu přesahující jednu promile.  Muži nyní hrozí trest odnětí svobody do výše jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nalezený telefon měla dát synovi

Policejní komisař SKPV Krnov zahájil trestní stíhání 51leté ženy z přečinu zatajení věci. Je jí kladeno za vinu, že na přelomu října a listopadu 2016 nalezla v Krnově na náměstí Hrdinů mobilní telefon HTC v hodnotě 6 tisíc korun, který ztratil 24letý majitel. Mobil si měla ponechat a předat ho k užívání synovi. Mobilní telefon následně policisté zajistili a vrátili majiteli. Obviněné hrozí trest odnětí svobody do výše jednoho roku.

Děti opakovaně neposílá do školy

Z přečinu ohrožení výchovy dítěte byla dne 30. 1. 2017 obviněna 37letá žena z Bruntálu. Je jí kladeno za vinu, že od září 2016 do 16. 12. 2016 nemá dbát na řádnou výchovu, školní přípravu a docházku svých čtyř nezletilých dětí, které navštěvují základní školu v Bruntále. Se školou nespolupracuje a každé z dětí za uvedené období zameškalo průměrně 140 vyučovacích hodin, které byly i částečně neomluvené. Svého protiprávního jednání se žena měla dopustit i přes skutečnost, že od roku 2011 byla za stejný trestný čin již čtyřikrát odsouzena (k podmíněnému trestu, obecně prospěšným pracím). Nyní ji hrozí trest odnětí svobody do výše až pěti let.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

2. 2. 2017

vytisknout  e-mailem