Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Tragická událost na sjezdovce

Bruntál- další zprávy z okresu Bruntál 

Dne 18. 2. 2017 došlo v Karlově pod Pradědem na sjezdovce k úmrtí 28letého muže. Ten měl při sjezdu na lyžích bez ochranné přilby sjet z dosud nezjištěných příčin mimo upravenou lyžařskou trať a narazit do stromu. Utrpěl zranění, kterým bohužel i přes pomoc záchranářů podlehl. Další příčiny a okolnosti nyní prověřují bruntálští kriminalisté.

Neoprávněné držení platební karty

Bruntálští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 43leté ženě. Je jí kladeno za vinu, že v době od 27. do 28. 1. 2017 v restauraci v Bruntále na ulici Požárníků měla využít nepozornosti 37letého poškozeného a odcizit mu zimní bundu. V bundě byly doklady a platební karta. Způsobená škoda je 1 100 korun. Bruntálští policisté prověřováním oznámení zjistili podezřelou ženu, která jim následně odcizené věci vydala. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody do výše dvou let.

Poškození dopravního značení a vozidel

Z přečinů poškození cizí věci a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení ve formě spolupachatelství byli obviněni v těchto dnech dva cizinci ve věku 19 let. Je jim kladeno za vinu, že dne 17. 12. 2016 ve Městě Albrechticích na ulicích Jiráskova, Dělnická a Celní měli společně v podnapilém stavu rozbít a poškodit tři dopravní značky, okno na bývalém objektu hasičské zbrojnice a šest zaparkovaných vozidel. Způsobená škoda přesahuje 27 tisíc korun. Obviněným hrozí trest odnětí svobody do výše tří let.

Recidivista měl distribuovat pervitin

Až deset let odnětí svobody hrozí 45letému muži, který byl ve čtvrtek 16. 2. 2017 obviněn ze spáchání dvou zvlášť závažných zločinů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Protiprávního jednání se měl dopustit od ledna do 15. 2. 2017 na různých místech katastru obce Krnov, kde měl prodávat uživatelům drog pervitin a marihuanu. V posledních třech letech byl obviněný za obdobné jednání odsouzen.

Pokus těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví

Ve vazební věznici skončil 39letý muž, který dne 13. 2. 2017 měl v Bruntále na chodbě budovy úřadu práce napadnout opakovanými údery teleskopickým obuškem 27letého poškozeného a vyhrožovat mu zabitím. Poškozený utrpěl zranění, která si vyžádala lékařské ošetření. Policisté podezřelého zadrželi a umístili do policejní cely. Komisař SKPV zahájil jeho trestní stíhání pro přečin výtržnictví a zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody od tří do deseti let. Obviněný se protiprávního jednání měl dopustit i přes skutečnost, že byl v minulosti opakovaně odsouzen za trestný čin výtržnictví. Jako důvod svého jednání uvedl osobní spory s poškozeným.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

20. 2 .2017

vytisknout  e-mailem