Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Tragická nehoda si vyžádala dva životy

HAVLÍČKOBRODSKO: Strojvedoucí byl obviněn a bude stíhán na svobodě 

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod zahájili v úterý 22. března trestní stíhání osmačtyřicetiletého strojvedoucího nákladního vlaku a obvinili ho z trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let.

Vyšetřovatel případu včera v podvečer předal spisový materiál státnímu zástupci s podnětem na vypracování návrhu na vazební stíhání muže. Vazební řízení probíhalo před havlíčkobrodským soudem dnes ráno. Soudce neshledal vazební důvody a návrhu na vazební stíhání nevyhověl. Muž bude tedy stíhán na svobodě.

Tragická dopravní nehoda se stala v pondělí 21. března ráno v Golčově Jeníkově.  Krátce po sedmé hodině ranní jsme na lince tísňového volání 158 přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na železničním přejezdu na ulici Mírová v Golčově Jeníkově.

Okamžitě po oznámení byly na místo události vyslány nejbližší policejní hlídky a současně také všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se zde střetlo drážní nákladní kolejové vozidlo – vlaková souprava o osmi vozech - s osobním vozidlem značky Škoda Fabia. Vlaková souprava projížděla po vyloučené koleji a na železničním přejezdu nebylo v té chvíli v činnosti ani výstražné světelné zařízení ani nebyly spuštěny závory. V osobním vozidle cestovaly v době nehody dvě osoby – třicetiletý řidič a jeho šestadvacetiletá spolujezdkyně.

Následky střetu jsou fatální – obě osoby utrpěly zranění neslučitelná se životem,  kterým na místě podlehly. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod. Případ si převzali kriminalisté oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod.

Policisté provedli bezprostředně po nehodě u osmačtyřicetiletého strojvedoucího opakované orientační dechové zkoušky s pozitivními výsledky. Dechové zkoušky vykázaly téměř dvě promile alkoholu. Strojvedoucí se poté podrobil ve zdravotnickém zařízení odběru krve.  V průběhu úterka byl strojvedoucí s předchozím souhlasem státní zástupkyně zadržen a umístěn do policejní cely.  Kriminalisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a usmrcení z nedbalosti. Se zadrženým mužem poté probíhaly nezbytné procesní úkony. V úterý v podvečer pak kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání.

mjr. JUDr. Dna Čírtková, tisková mluvčí

23. březen 2016

 

vytisknout  e-mailem