Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Tragická nehoda

Bruntál - a jiné zprávy z okresu 

Tragická nehoda

Dnes po 6:00 hodině ranní došlo v Nových Heřminovech ke střetu dvou osobních vozidel. Řidič vozidla Mitsubishi dostal na zasněženém povrchu komunikace sérii smyků a vyjel do protisměru. Zde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Fabia, které bylo po střetu odmrštěno do silniční příkopy. Při nehodě utrpěla spolujezdkyně z fábie těžká zranění a byla letecky transportována do nemocnice v Ostravě, kde bohužel svým mnohačetným zraněním podlehla. Další tři osoby (řidiči vozidel a další spolujezdkyně z fábie) utrpěly zranění, pro které byly převezeny do nemocnice v Krnově. Bezprostředně po této vážné dopravní nehodě místem projížděl policista mimo službu s manželkou, který ihned zastavil a začal poskytovat účastníkům nehody pomoc. Přivolal zdravotníky, policisty a následně zastavila také další řidička, zdravotnice, která spolu s policistou zraněné ženě poskytovala pomoc až do příjezdu záchranářů. Příčiny a okolnosti tragické nehody prověřují kriminalisté. Příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva. Na místě zasahuje také policejní krizový intervent, který poskytuje pomoc pozůstalým a účastníkům nehody.

Do ordinace chtěl jít krást

Rýmařovští policisté ve spolupráci s kriminalisty objasnili vloupání do místní ordinace chirurgické ambulance. V těchto dnech sdělili podezření z přečinu krádeže 53letému muži. Je mu kladeno za vinu, že v době od 20. do 21. 3. 2017 se snažil násilím dostat do ordinace, zákrokového sálu a vyšetřovny. Poškodil dveře a způsobil škodu 888 korun. Dovnitř se mu nepodařilo vniknout. Ke svému jednání podezřelý uvedl, že nemá peníze a chtěl je takto získat. V letošním roce již byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše tří let.

Poškození návěsů

Rýmařovští policisté prověřují poškození odstavených návěsů nákladních vozidel v areálu firmy v Rýmařově. Pachatel rozbil v době od 3. do 18. 4. 2017 na třech návěsech zadní světla, vytrhl dvířka bočních kastlíků, které prohledal a odcizil hasicí přístroj. Způsobená škoda činí 31 tisíc korun.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

20. 4. 2017

vytisknout  e-mailem