Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Tragická dopravní nehoda

Písek – Semice - Řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně nehodu nepřežili. (Hlasová schránka 974 238 116) 

Krátce před půl osmou hodinou večerní včerejšího dne (středa 27. září 2017) došlo na hlavním silničním tahu I/20 v katastru obce Semice na Písecku k tragické dopravní události. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, včetně helikoptéry LZS.

Dle prvotního šetření se zde řidič (63) motocyklu tovární značky Kawasaki, jedoucí ve směru od Českých Budějovic, při předjíždění kolony dostal do kolize s před ním jedoucím vozidlem tovární značky Dacia Logan, jehož řidič (27), jedoucí stejným směrem, kolonu rovněž předjížděl. Řidič motocyklu, stejně jako jeho spolujezdkyně (52), utrpěli při nehodě závažná poranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehli. Řidič osobního vozu vyvázl z nehody bez zranění.

Z důvodu šetření nehody policisté daný úsek komunikace uzavřeli a dopravu odkláněli po přilehlé objízdné trase. Přesná příčina, průběh a míra zavinění události jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů. Případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u obou zemřelých nařízena soudní pitva. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče (27) osobního vozidla proběhla s negativním výsledkem. K plnému obnovení provozu na hlavním silničním tahu došlo krátce před půlnocí.

Řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně se tak bohužel stali již letošní 37. a 38. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Na tuto smutnou statistiku opětovně upozorňujeme a nabádáme řidiče, aby řízení svých vozidel věnovali maximální pozornost a dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

por. Mgr. Miroslav Doubek   ta.pis@pcr.cz , krpc.pio@pcr.cz

28. září 2017   

Odkazy do noveho okna

SDN - moto x OA - Semice - 01

SDN - moto x OA - Semice - 01 

Detailní náhled

SDN - moto x OA - Semice - 02

SDN - moto x OA - Semice - 02 

Detailní náhled

SDN - moto x OA - Semice - 03

SDN - moto x OA - Semice - 03 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem